HomeNowości z rynku

Wiosna – Lato 2009 z Columbia Sportswear.

Columbia Sportswear, jedna z najbardziej technologicznie zaawansowanych firm outdoorowych na świecie, opracowała specjalną kolekcję ubrań na sezon wiosna-lato 2009. Niekwestionowanym bohaterem kolekcji jest technologia Omni-ShadeTM, która chroni przez szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

Columbia Sportswear Company, logo

  • Omni-ShadeTM

Najnowsza technologia opracowana i zastrzeżona przez Columbia Sportswear, jest jedną z czterech należących do grupy tzw. „democratic technologies" – dostępnych dla każdego. Technologia ta stosowana jest w produkcji tkanin linii odzieżowych Columbia. Ich jednolita faktura oraz ścisłe sploty włókien syntetycznych i naturalnych, pozwalają uzyskać wysoki stopień ochrony przed promieniowaniem UV. W ten sposób technologia zabezpiecza skórę przed promieniowaniem słonecznym UPF (Ultrafiolet Protection Factor), dzięki czemu można praktycznie bez ograniczeń korzystać z aktywności na świeżym powietrzu.  

Tkanina opracowana przez Columbia Sportswear i zastosowana w linii Omni-ShadeTM, została nagrodzona specjalnym medalem przez amerykańską Fundację do Walki z Rakiem Skóry. Medal jest przyznawany tylko produktom o wyjątkowej innowacyjności i bezpieczeństwie użytkowania.

Omni-TechTM to technologia totalnej ochrony przed nagłymi zmianami pogody. Stosuje się w niej mikroporowatą, oddychającą membranę i uszczelnione szwy pokryte trwałą, wodoszczelną powłoką (DWR), które zapewniają komfort i są bardzo funkcjonalne. Columbia jako jedna z pierwszych firm wprowadziła na rynek wodoodporne i „oddychające": odzież wierzchnią i obuwie, które pozwalają klientom cieszyć się świeżym powietrzem i aktywnością w plenerze bez względu na wiatr, deszcz czy chłód.

TechliteTM – obuwie sportowe i turystyczne tej linii wyposażone jest w profilowane, elastyczne podeszwy – lekkie i trwałe, – które zapewniają wysoki komfort, stabilne ustawienie i amortyzację stóp. Obuwie TechliteTM świetnie chroni i stanowi ulgę dla zmęczonych stóp, podczas spędzania leniwego dnia na plaży lub pełnego wrażeń weekendu na szlaku.

Omni-ShieldTM – ta technologia zabezpiecza odzież przed pochlapaniem: wodą, sokami a nawet czerwonym winem. Można powiedzieć, że po materiale z zastosowaną technologią Omni-ShieldTM płyny spływają jak po przysłowiowej „kaczce".

Najnowsza kolekcja Columbia Sporstwear to wyjątkowo atrakcyjna i nowoczesna propozycja odzieży i obuwia dla osób aktywnych. Łączy w sobie sportową elegancję z komfortem i gwarancją bezpieczeństwa. Columbia Sportswear jest marką aspiracyjną, którą wybierają prawdziwi zwolennicy aktywnego wypoczynku i sportu oraz profesjonaliści. Swoją pozycję Columbia Sportswear osiągnęła dzięki najwyższym technologiom i innowacyjności, które wyróżniają ją spośród innych marek outdoroowych.

W kolekcji wiosna-lato 2009 zadbano nie tylko o bezpieczeństwo, ale również o estetykę i wzornictwo. Pastelowe, delikatne kolory, spokojne wzory (kratki w kolekcji męskiej i kwiaty w damskiej), zdecydowanie wyróżniają ubrania Columbia Sportswear. Jako uzupełnienie – kolekcja oferuje komfortowe obuwie – skórzane mokasyny, tak popularne w Stanach, oraz trekkingowe sandały i sportowe buty.

Nadrzędną zasadą Columbia Sportswear jest łączenie wygody z najlepszymi technologicznie rozwiązaniami. Dlatego nowe kolekcje firmy są każdego sezonu z entuzjazmem witane przez miłośników aktywnego wypoczynku oraz profesjonalistów. Natomiast wzornictwo gwarantuje stale rosnącą rzeszę odbiorców wśród tych, którzy zamiast sportu wybierają modny wygląd.

Kolekcja wiosenno-letnia Columbii w tym sezonie obejmuje:

  •  
    lekkie, funkcjonalne kurtki InterchangeTM na każdą okazję,
  • obuwie męskie, damskie i dziecięce,
  • zupełnie nową linię odzieży dla golfistów, Columbia TitaniumTM Golf, a w niej wytrzymałe kurtki i koszulki polo testowane na polach golfowych Oregon’s Bandon Dunek, słynących z najlepszych kursów golfowych i najgorszych warunków pogodowych,
  • kolekcję podróżniczą z akcesoriami dla aktywnych – w tym torby na laptopy, kolorowe torby plażowe, torby na ćwiczenia i zajęcia sportowe, a także modne płócienne i skórzane torby podróżne pasujące do kolekcji ubrań wiosennych.
Ewa Woźnicka
Publicis Consultants|Rowland

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0