HomeNowości z rynku

Z górskiej kolekcji Milleta

W najnowszej kolekcji francuskiej firmy Millet znajdziemy między innymi techniczny softshell W3 PRO i serię plecaków wspinaczkowych Peuterey.

Millet, logo

W swojej najnowszej kolekcji francuski producent sprzętu i obuwia alpinistycznego Millet prezentuje między innymi limitowaną serię plecaków Peteurey, wśród nich zaawansowany technicznie, całoroczny plecak przeznaczony do wspinania i na górskie wypady Peuterey 35, z systemem nośnym Free Flex.

Millet, plecak Peuterey 35Millet, plecak Peuterey 35

Kolejna propozycja francuskiej marki to lekka, nieprzewiewna, ergonomiczna kurtka softshelowa W3 PRO (Gore-Tex Windstopper Soft Shell Taifun o gramaturze 270 g/m²) zaprojektowana z myślą o uprawiających alpinizm i turystykę górską.

Millet, kurtka W3 PROMillet, kurtka W3 PRO

Millet proponuje również lekko asymetryczne, uniwersalne buty wspinaczkowe Boa, świetnie sprawdzające się zarówno w skałach, jak i na sztucznych ścianach. Warto zwrócić uwagę na ten właśnie model, jednak z zastrzeżeniem, że na polskim rynku raczej go nie zobaczymy. Ciekawostką jest zastosowany w butach innowacyjny system zapinania/wiązania Boa (Boa Closing System) polegający na automatycznym przekręceniu pokrętła mikrometrycznego, które powoduje z kolei szybkie, mocne i bardzo dokładne dopasowanie buta do stopy.

Millet, buty wspinaczkowe BoaMillet, buty wspinaczkowe Boa

Więcej o butach Boa na stronie producenta.

źródło: www.millet.fr

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0