HomeImprezy outdoor

Rozstrzygnięto konkurs fotograficzny Najpiękniejsza Góra Świata

Rozstrzygnięto konkurs fotograficzny „Najpiękniejsza Góra Świata" zorganizowany przez Klub Podróżników "Śródziemie" i Onet.pl.

Komisja Konkursowa nominowała najlepsze prace, kierując się zgodnością prac z tematem konkursu, ich walorami artystycznymi i reporterskimi, oraz jakością, oryginalnością i wyjątkowością. Przewodniczącym Komisji był znany fotograf, Jerzy Stokowski.

• I nagroda
Ararat – Święta Góra Ormian.
fot. Stanisław Pindera

Ararat – Święta Góra Ormian. Jak na ironię historii – położona poza obszarem Armenii, na terenie dzisiejszej Turcji. Potężny wulkaniczny stożek Araratu wznosi się na wysokość 5165 n.p.m. Wedle biblijnych przekazów na tej górze spoczęła arka Noego, której znalezienie jest celem wielu ekspedycji.

Konkurs fotograficzny Najpiękniejsza góra świata, AraratArarat

Pierwszą nagrodą w konkursie jest bilet lotniczy do dowolnego portu lotniczego na świecie, obsługiwanego przez linie lotnicze KLM , ufundowany przez biuro podróży Primapol.

• II nagroda
północno – wschodnia ściana Shivlinga.
fot. Małgorzata Jurewicz

Zdjęcie zostało wykonane z Polany Tapovan położonej na wysokości 4400 metrów i przedstawia północno – wschodnią ścianę Shivlinga. Himalaje Garhwalu, Indie.

Konkurs fotograficzny Najpiękniejsza góra świata, ściana ShivlingaWschodnia ściana Shivlinga

Drugą nagrodą w konkursie jest ufundowana przez Excel Systemy Nawigacyjne – dystrybutora marki Garmin w Polsce – nawigacja GPS Garmin Colorado 300. Ten zaawansowany odbiornik ręczny jest wyposażony w mapę bazową całego świata, wyświetlającą graficzne odwzorowanie terenu, wielki ekran z dużą rozdzielczością i wysokiej czułości moduł GPS.

• III nagroda
Góra Lodowa w Zatoce Admiralicji
fot. Mariusz Czarnul

Góra Lodowa w Zatoce Admiralicji, Wyspa Króla Jerzego, Szetlandy Południowe.

Konkurs fotograficzny Najpiękniejsza góra świata, Góra Lodowa w Zat. AdmiralicjiGóra Lodowa w Zatoce Admiralicji, Szetlandy Południowe

Trzecią nagrodą w konkursie jest kurtka Glider, ufundowany przez firmę DirectAlpine – lekka, dopasowana i praktyczna kurtka typu Soft-Shell na każdą okazję. Hybrydowa kombinacja materiałów wykonanych w NANOtechnologii o szerokich zastosowaniach. Anatomiczny, opinający styl.

• IV nagroda (laureat – wybór internautów)
Matterhorn
fot. Magdalena Kubica

Matterhorn. Taki dokładnie widok ujrzałam o świcie, gdy wychyliłam głowę z namiotu. Ten strzelisty kształt, ten wygląd egipskiej piramidy i ten niewyobrażalny ogrom, zwłaszcza, gdy stanie się u jej stóp. Matterhorn – dla mnie najbardziej charakterystyczna góra świata. Trudna i wymagająca przede wszystkim ogromnej uwagi. Ale warta tego, by stanąć przed jej obliczem i warta tego, by nazwać ją najpiękniejszą górą świata.

Konkurs fotograficzny Najpiękniejsza góra świata, MatterhornMatterhorn

Czwartą nagrodą jest plecak Ha-Negev, ufundowany przez firmę Pająk, pojemność: 55 l, w tym 10 l komin, + 7l boczne kieszenie kompresyjne, wymiary 85x30x25cm, tkanina zasadnicza: Cordura du Pont 1100D, dostęp do bagażu: od góry, przez komorę na śpiwór, od frontu).

Lista osób nagrodzonych:
1. Stanisław Pindera – I nagroda
2. Małgorzata Jurewicz – II nagroda
3. Mariusz Czarnul – III nagroda
4. Magdalena Kubica – IV nagroda

Nagrody dla głosujących:
. Paweł Goraj
. Dominika Górska
. Dawid Litwin
. Jadwiga Misiak
. Jakub Zwoliński

Wystawę pokonkursową można oglądać od 16 czerwca do 5 lipca w komorze Wisła (125 m) w Kopalni Soli w Wieliczce, a także w trakcie trwania Festiwalu 3 Żywioły w Srebrnej Górze w pierwszy weekend września.

Albin Marciniak
www.klubpodroznikow.eu

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0