HomeImprezy outdoor

Skyrunning w Dolomitach – 17 lipca ruszają Mistrzostwa Europy

W dniach 17-19 lipca we włoskich Dolomitach rozegrane zostaną Mistrzostwa Europy w Skyrunningu. Do walki o tytuł najlepszego specjalisty od biegów na wysokościach stanie czołówka skyrunerów.

Skyrunning, Mistrzostwa Świata 2009(fot. dolomiteskyrace.com)

Mistrzostwa Europy w Skyrunningu 2009 rozegrane zostaną już po raz trzeci. Gospodarzami poprzednich edycji były; Poschavo w Szwajcarii (2007) oraz Zegama w Hiszpanii (2008). Tym razem biegacze ścigać się będą w Dolomitach, na trasach znanych z ubiegłorocznego Dolomites SkyRace. Indywidualni zawodnicy i międzynarodowe teamy staną na starcie dwóch wyścigów – Vertical Kilometer i SkyRace.

Zawody otwarte są dla wszystkich (warunek – minimum wiekowe 18 lat), w rankingu jednak liczyć się będą jedynie zrzeszeni w Federacji ISF (Federation for Sport at Altitude). Do rozdania komplet medali. Podwójne dla najszybszych w Vertical Kilometer i SkyRace, pojedyncze dla zespołów – tu liczyć się będzie suma punktów zebranych w dwóch wyścigach, a więc dwa wyścigi – jeden medal.

Zawodnicy będą chcieli nie tylko wygrać spektakularny bieg, ale również pobić bardzo wyśrubowane rekordy na obu trasach. Najlepsze wyniki w Vertical Kilometer z 2008 roku należą do Manfreda Reicheggera – 33’59 i Confortoli Antonelli – 39’13. Antonella jest również ubiegłoroczną rekordzistką na dystansie SkyRace, w którym zanotowała czas 2’30’17. Wśród mężczyzn niepobity w rankingu SkyRace od 2007 roku jest Kosovelj Mitja z czasem 2’04’53.

• Vertical Kilometer® (piątek, 17 luty)
Trasa: Alba di Canazei, 1485 m – Crepa Neigra 2485 m
Ostry podbieg z Alba di Canazei na Crepa Neigra.

• Dolomites SkyRace® (sobota, 19 luty)
Trasa: Canazei 1450 m – Passo Pordoi – Piz Boè 3152 m.
Czyli jak najszybciej z miasta Canazei (start na Marconi Square) na szczyt Piz Boè. Do pokonania 22 km, w górę i w dół, meta w Canazei. Max liczba uczestników 650, max czas 4 godziny i 15 minut.

Warunki udziału w zawodach tutaj.

źródło: www.dolomiteskyrace.com

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0