HomeImprezy outdoor

Polacy trzecim zespołem rajdu Explore Sweden Monster

4,5 doby potrzebował zespół Speleo Salomon Gore-tex na pokonanie najdłuższego, ponad 1060 km rajdu adventure w Europie: Explore Sweden Monster. Ira Safronowa z Rosji oraz Piotrek Dymus, Piotrek Hercog i Artur Kurek z czasem 110 godz. i 5 min. zajęli trzecie miejsce, ustępując pola tylko miejscowym zespołom Lundhags i FJS.

Explore Sweden 2009, Speleo SalomonTrzecie miejsce Speleo Salomon w Explore Sweden 2009

Zawodnicy zgotowali kibicom dramatyczny finał, gdy na ostatnim podjeździe Piotrek Hercog zerwał łańcuch i zamiast jechać, musiał biec z rowerem pod górę. Emocji nie brakowało także wtedy, gdy zespół przechodził przez lodowiec na granicy z Norwegią i w ciągu 15 godzin wyprzedził aż pięć zespołów. Mniej spektakularne okazały się etapy rowerowe, każdy po 270 km, na których zawodnicy kilka razy z wyczerpania i zmęczenia lądowali w rowach oraz monotonne, ponad 10-godzinne żeglowanie w deszczu ostatniej nocy.

Trzecie miejsce zespołu to najlepszy wynik Polaków w historii adventure racing na tak długim rajdzie. Śpiąc jedynie 7 godzin w ciągu prawie pięciu dni i nocy przejechali 770 km na rowerach, przeszli 130 km, przepłynęli 110 km, a na rolkach przejechali prawie 60 km. Mimo, że Polacy przekroczyli metę już wczoraj, jeszcze do teraz ścigają się (czwartek do godz. 18) zespoły z końca stawki. To okrutne piękno adventure racing…

Zdjęcia z rajdu znajdziecie na stronie zespołu www.speleoteam.pl, a relację na żywo można obejrzeć u organizatorów www.exploresweden.se.

Monika Strojny

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0