HomeImprezy outdoor

Biegiem przez Dwie Doliny

Niedaleko Nowego Sącza, w masywie Beskidu Sądeckiego, nad okolicą góruje Wierchomla – wspaniały stok narciarski zimą, a latem idealny teren do biegów górskich. W cyklu Salomon Trail Running postanowiliśmy wykorzystać tę okolicę i włączyć do serii debiutujący Bieg Dwóch Dolin.

Salomon Trail Running, logo1

Na 18-kilometrowy dystans w stylu anglosaskim zawodnicy wystartowali w minioną sobotę u podnóża masywu, także 900 metrów biegli lekko wznoszącym asfaltem. Gdy zaczęli pierwszy podbieg, wyszło słońce, stawka minimalnie rozciągnęła się a na prowadzenie wysunął się Jan Wydra. Ale nawet on na bardzo stromym, trawiastym i mokrym stoku miał trudności z tempem większym niż przy marszu. 400 metrów w pionie wyprowadziło biegaczy na nierówną, kamienistą grań, która kończyła się stromym, błotnistym zbiegiem w drugiej dolinie Szczawnika.

Po tym odcinku i łyku wody w przygotowanym bufecie (niektórzy nawet zatrzymali się na kilkanaście sekund na złapanie banana ) trasa wiodła lekko pod górę starym asfaltem do schroniska. W Bacówce nad Wierchomlą i drugim punkcie z napojami najgorsze było już za zawodnikami – do mety zostawało „tylko" 5 km zbiegu miękką, szeroką drogą.

Bieg Dwóch DolinBieg Dwóch Dolin (fot. Monika Strojny)

Najlepsze czasy uzyskali faworyci i w swoich kategoriach byli bezkonkurencyjni. Jednak w oczy najbardziej rzucała się świetnie zorganizowana grupa biegaczy z Rytra. Ich liczna obecność pozwala przypuszczać, że następnym razem będzie ich jeszcze więcej. Mamy nadzieję, że nie tylko ich – już dziś zapraszamy na kolejną edycję cyklu: Bieg na Pilsko pod koniec sierpnia.

Więcej informacji o tym i pozostałych biegach na www.trailrunning.pl.

Wyniki
1. Sabina Wydra 1:27:44
2. Anna Dobkowska 1:48:28
3. Magdalena Zatońska 1:53:01

1. Jan Wydra 1:12:22
2. Adam Długosz 1:13:50
3. Tomasz Brzeski 1:15:19

Monika Strojny

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0