HomeNowości z rynku

Kolekcja 2010 – Black Diamond proponuje

W kolekcji amerykańskiej firmy Black Diamond na rok 2010 znajdziemy całą gamę propozycji na wspinaczy, narciarzy i biegaczy. Większość z nich trafi na półki w marcu przyszłego roku.

Black Diamond, logo

W swojej ofercie na rok 2010 Black Diamond prezentuje plecaki, uprzęże, czekany, raki, czołówki etc. Część z najnowszych modeli to ulepszone wersje sprawdzonych, funkcjonujących już na rynku produktów. Spośród nich wybraliśmy kilka ciekawszych naszym zdaniem propozycji.

***

Jedną z nich jest plecak Demon 34 L (do tej pory używaliśmy Demona o pojemności 32 L) przeznaczony do wspinaczki, z naciskiem na wspinaczkę skalną. Demon 34 to przede wszystkim bardzo trwała konstrukcja oparta na materiale 1260d Ballistic nylon oraz niska waga – 1,23 g (dla rozmiaru M).

Plecak posiada ergonomicznie skonstruowane szelki oraz pas biodrowy (wypełnione oddychającą pianką), specjalne mocowanie na linę pod klapą, boczne paski troczno-kompresyjne pozwalające przymocować więcej sprzętu oraz pętle do przypięcia czekana lub kijków trekkingowych. W górnej klapie znajdziemy specjalną kieszonkę na topo i szereg bardzo funkcjonalnych przegródek wewnątrz plecaka.

Black Diamond, plecak Demon 34 LBlack Diamond, plecak Demon 34 L

Dla wspinaczy Black Diamond przygotował również parę uniwersalnych uprzęży – męską Aspect i jej żeński odpowiednik Lotus. Opcja na cztery pory roku, w góry zimą i latem oraz w skały. To modele bardzo lekkie (410 g/rozmiar M), anatomicznie zaprojektowane, zapewniające optymalny komfort w użytkowaniu bez względu na rodzaj wspinaczki.

Mamy tu więc ergonomicznie zaprojektowany pas biodrowy i pasy udowe, wypełnione miękką pianką dopasowującą się do kształtu ciała (wewnętrzna część pasów wyłożona została oddychającą wyściółką). Górna część pasa biodrowego wykorzystuje sprawdzoną SoftEdge Construction – zapewniającą wygodę i wszechstronność. Uprzęże charakteryzuje szybka, łatwa regulacja klamer przy pasie i w nogawkach (elastyczne taśmy podtrzymujące nogawki). Modele wyposażone zostały w cztery asymetryczne, pojemne szpejarki, dodatkowo można również zamocować klamerki do wpinania śrub lodowych.

Black Diamond, uprząż AspectBlack Diamond, uprząż Aspect

W „szufladce wspinaczka" znajdziemy także uprząż Couloir. Tym razem model skierowany do wspinaczy górskich i narciarzy. Wyróżnia go ultra niska waga – zaledwie 230 g i konstrukcja z wodoodpornego nylonu. Uprząż jest nisko profilowana, wygodna do noszenia pod kurtką. Nogawki regulowane od frontu klamrami pozwalają na swobodne wkładanie uprzęży z założonymi rakami lub skorupami. Dodajmy do tego, że Couloir jest bardzo pakowna, po złożeniu mieści się nawet w kieszeni kurtki.

Black Diamond, uprząż CouloirBlack Diamond, uprząż Couloir

I na koniec coś dla miłośników biegów trailowych – czołówka Sprinter o niskim profilu i małej wadze 100 g. To pierwsza czołówka dla biegaczy, wykorzystująca przyjazny dla środowiska system zasilania. Litowy akumulatorek jest zintegrowany z obudową, a można go ładować za pomocą dołączonego do baterii zasilacza z końcówką, podobnie jak w iPodzie. Czas ładowania wynosi 4,5 godziny.

Dioda LED o podwójnej mocy (poziom max 68 lumenów, zasięg światła max 50 m) może świecić ciągle lub być przełączona na tryb migania. Pojemnik na baterię z tyłu głowy ma zainstalowane migające na czerwono diodki, dzięki czemu biegacz jest widoczny w ciemnościach. O dobrej przydatności do biegania świadczy również umiejętny rozkład wagi całego zestawu – lampa z przodu, a bateria z tyłu głowy.

Black Diamond, czołówka SprinterBlack Diamond, czołówka Sprinter

źródło: Black Diamond

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0