HomeImprezy outdoor

Najcięższe 7 km w życiu – Bieg Gringo

Powoli do końca zbliża się cykl biegów Salomon Trail Running, przed nami jeszcze tylko imprezy trailowe w październiku i listopadzie w Poznaniu. Zanim jednak cykl przeniesie się na zachód kraju, rozegraliśmy zawody na północy – na plażach Gdyni odbył się Bieg Gringo.

Salomon Trail Running 2009 – GringoSalomon Trail Running 2009 – Gringo

To była już ósma edycja cyklu, nie zabrakło więc doświadczonych biegaczy i kibiców tłumnie odwiedzających atrakcje okolicznych portów. Ale dzięki stosunkowo łatwej i niedługiej trasie, na starcie pojawili się też zupełni debiutanci. Jeden z nich, Zbyszek Skupiński, określił Gringo jako „najcięższe 7 km w życiu". Jego relacja udowadnia, że każdy może spróbować sił w takich zawodach, świetnie się przy tym bawiąc.

Naprawdę mocny kawałek trasy. Niby tylko 7 km, ale to tak samo jak porównywać jazdę na szosie do jazdy w górach. Najpierw po piasku na plaży, schody i bieg pod górę kilkaset metrów. Stromo z górki w dół, zwalone drzewa do przeskakiwania, kamienie i znowu piasek, plaża, kamienie przy klifie. Rozumiem, dlaczego te biegi są takie krótkie!

W sumie nigdy jeszcze po takiej trasie nie biegłem, a wrażenia są świetne. Koniec z bieganiem po płaskim, od dzisiaj tylko hardcore (…) Bardzo fajna organizacja, namioty ustawione na plaży za bulwarem, był DJ z fajną muzą i kilku fotografów. Uplasowałem się gdzieś lekko za połową stawki, ale mimo to jestem zadowolony, dałem z siebie wszystko. I po raz pierwszy udało mi się coś wygrać – poza koszulką wylosowałem bon na zegarek Suunto.

Wszystkich, którzy na własnej skórze chcą przekonać się, jak działa biegowa adrenalina, zapraszamy na ostatnie w tym roku imprezy cyklu na poznańskiej Malcie. Na stronie www.trailrunning.pl znajdują się informacje o terminach oraz aktualny ranking tysiąca zawodników. Zostań jednym z nich!

Wyniki najlepszych:

Kobiety
1. Magdalena Demianiuk 36:43
2. Paulina Załucka 39:06
2. Marta Kosmala 39:06

Mężczyźni
1. Piotr Suchenia 26:34
2. Maciej Sawicki 26:38
3. Jacek Kuźniar 26:49

Monika Strojny

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0