HomeImprezy outdoor

Siarczysty mróz na Polanie Jakuszyckiej

Pierwsza edycja cyklu zawodów Salomon Nordic Sunday odbyła się w sobotę 20 grudnia i tak jak w całej Polsce, sypnęło śniegiem, a temperatura spadła do -18 st. Mimo to, na starcie stanęło ponad 120 zawodników, w tym spora grupa wesołych dzieci z Leszczyńskiego Szkolnego Związku Sportowego, którym żaden mróz nie był straszny.

Salomon Nordic Sunday, logo

Ze względu na trudne warunki wprowadzono zmiany – styl dowolny, dwa dystanse, ale krótsze o połowę (5 i 10 km). Mimo awarii sieci energetycznej postawiono bramę, zagrała muzyka i pierwsza grupa zawodników z dystansu Mini pobiegła. Jedni łyżwą, drudzy klasykiem, a trzeci stylem zupełnie dowolnym… Po 15 minutach pojawił się pierwszy na mecie – Mateusz Zawół, reprezentant Szkoły Mistrzostwa Sportowego ze Szklarskiej Poręby, faworyt. Po nim kolejni – na twarzach zmęczenie, ale też wielka radość z ukończenia wyścigu.

W samo południe wystartowała trasa Mega. Kwadrans przed 12.00 powrócił prąd i zaświeciło słońce – niebo niebiesko-różowe, choinki jak z bibuły, tylko mróz nie chciał odpuścić. Sceneria idealna do wyścigu. Na metę pierwszy wbiegł Michał Krajewski z Kamiennej Góry, rozległy się brawa. Za nim w kilkuminutowych odstępach następni zawodnicy. Wielu kibiców miała jedyna kobieta na tym dystansie, Renata Kołomańska z Oleśnicy. Wpadła na metę jako siódma! Po godzinie pojawił się ostatni zawodnik.

Salomon Nordic Sunday, pierwsza edycja

Na zakończenie, oprócz nagrodzenia najlepszych, spośród wszystkich startujących rozlosowano nagrody – pulsometr Suunto, narty Salomon Snowscape, czapeczki i inne praktyczne gadżety.

Na koniec ważna informacja – zmiana terminu II edycji SALOMON NORDIC SUNDAY z 10.01.2010 na 17.01.2010. Już dziś zapraszamy!

Do zobaczenia w styczniu!

Pełne wyniki, galeria zdjęć oraz zapisy na www.sns-nartybiegowe.pl.

Monika Strojny

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0