HomeRynek outdoor

ispo 2010 – przedtargowy niezbędnik

Już w najbliższą niedzielę będą Państwo świadkami i uczestnikami wyjątkowego, bo podwójnego jubileuszu targów ispo. W dniach 7-10.02.2010 odbędzie się bowiem w Monachium 70. edycja tej imprezy w 40. rocznicę powstania targów (1 edycja odbyła się w 1970 roku).

Przygotowania do Państwa wizyty na targach wkroczyły już na pewno w fazę końcową. Poniżej przygotowaliśmy dla Państwa zestawienie najważniejszych informacji, których znajomość umożliwi Państwu uniknięcie przykrych niespodzianek podczas pobytu na targach. Zachęcamy do zapoznania się z nimi. Informacje te zostały zestawione w oparciu o najczęściej pojawiające się zapytania ze strony polskich odwiedzających targi ispo.

Elektroniczne bilety – ważna informacja przede wszystkim dla firm, które złożyły zamówienie na bilety wstępu przed 15.01.2010

W tym roku targi monachijskie dokonały wymiany systemu obsługującego elektroniczne bramki wejściowe. Zmiana systemu jest korzystna dla odwiedzających targi. Od tej pory będą Państwo bowiem mogli bezpośrednio wejść na targi, używając wydrukowanego biletu elektronicznego, który został Państwu przesłany e-mailem po złożeniu zamówienia na stronie www.ispo.com Kod kreskowy umieszczony na bilecie będzie bowiem czytany przez skanery umieszczone w bramkach.

Uwaga: Wszyscy Ci z Państwa, którzy zamówili bilety wstępu po 15.01.2010, otrzymali e-mailem już nowy elektroniczny bilet wstępu (a nie jak dotychczas voucher na bilet). Tego biletu (Online-Ticket) nie trzeba już wymieniać na miejscu, umożliwia on bowiem bezpośredni wstęp na targi.

Ci z Państwa, którzy składali zamówienie przed 15.01.2010 dostali e-mailem jeszcze stary voucher na bilet, który podlega na miejscu wymianie na właściwy bilet wstępu. Jeśli klikną Państwo jednak ponownie na link zawarty w wiadomości, którą otrzymali Państwo od targów zwrotnie po złożeniu zamówienia, pod tym linkiem powinien się Państwu teraz otworzyć już nowy bilet w wersji opisanej powyżej. Jeśli drukowali Państwo wcześniejszy voucher, proszę go zniszczyć i zabrać ze sobą na targi nowy elektroniczny bilet wstępu (Online-Ticket). Zaoszczędzą Państwo w ten sposób czas na miejscu, który trzeba byłoby poświecić na wymianę vouchera. Elektroniczny bilet (Online Ticket) można wyciąć i wsadzić do identyfikatora, który otrzymają Państwo na targach.

Korzystanie ze środków komunikacji miejskiej w Monachium

Bilety wstępu uprawniają Państwa do bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej w Monachium w drodze na targi i z powrotem do miejsca zakwaterowania w okresie trwania całych targów ispo. W załączeniu przesyłamy Państwu aktualny plan metra i szybkiej kolei w Monachium.

The Sports Community Cards

Firmom, które zamówiły dla swoich pracowników The Sports Community Cards przesyłamy w załączeniu informację, jakie korzyści zapewnia ta karta swoim posiadaczom. W 2010 obowiązuje promocyjna cena tej karty: 40 euro.

Więcej informacji na stronie www.thesportscommunitycard.com

Eko-plakietka na samochody – obowiązkowa od 1.10.2008 dla wszystkich aut wjeżdżających do centrum miasta

Od 1.10.2008 w Monachium, podobnie jak w innych miastach niemieckich, wprowadzona została tzw. strefa środowiskowa. Celem tej strefy, zgodnie z odpowiednią dyrektywą UE, jest ograniczenie emisji spalin w miejscach ich potencjalnie dużej koncentracji (przede wszystkim w centrach miast). W strefie środowiskowej samochody mogą się poruszać jedynie po wykupieniu tzw. eko-plakietki.

Tereny targowe nie są objęte tą strefą środowiskową, ale jest nią objęte centrum miasta (nie tylko Starówka ale cały obszar miasta w ramach tzw. Mittlerer Ring – wewnętrzna obwodnica). Jeśli mają tam Państwo położony hotel lub będą Państwo mieli potrzebę wjechać samochodem do miasta w obręb tej strefy, trzeba koniecznie wykupić taką eko-plakietkę na samochód. Na terenach targowych już od soboty, 6.02.2010 będzie czynny punkt firmy DEKRA (godz. 9-17.00) – przy wejściu WEST, hala wejściowa, gdzie będzie można zakupić taką plakietkę. Koszt 5 euro (kary za brak plakietki zaczynają się od 40 euro). Przy zakupie konieczne jest okazanie dowodu rejestracyjnego samochodu.

W załączeniu przesyłamy Państwu angielską informację na temat tej strefy z oznaczoną lokalizacją punktu DEKRA na targach.

Dojazd na targi, parkingi oraz adres terenów targowych do systemów nawigacji

Powyższe informacje znajdą Państwo na stronie targów klikając na poniższy link:

http://www.ispo.com/en/Home/cn/vi/vicn/getting_there/transportation/auto

International Retailers Lounge czyli gdzie polscy odwiedzający mogą odpocząć od zgiełku targowego

International Retailers Lounge to miejsce spotkań międzynarodowych przedstawicieli handlu branżowego na targach ispo. Odwiedzający z różnych krajów (w tym również od wielu lat odwiedzających z Polski) mają tam możliwość skorzystania z bezpłatnego dostępu do internetu, drobnego poczęstunku a także umówienia się ze swoim kontrahentem lub po prostu odpoczynku od zgiełku targowego.

W International Retailers Lounge można będzie zapoznać się również z branżowymi tytułami prasowymi funkcjonującymi na poszczególnych rynkach. Na ispo 2010 International Retailers Lounge będzie się mieściła w pomieszczeniu konferencyjnym B11 (I piętro, nad halami B, od strony wejścia WEST, przy Express-Way). W załączeniu przesyłamy plan pomieszczeń konferencyjnych.

Serdecznie zapraszamy tam również polskich odwiedzających ispo! Podobnie jak w roku ubiegłym będzie tam można napić się wyśmienitej kawy serwowanej przez polskiego partnera cateringowego targów ispo, firmę art Cafe.

Wieczór bawarski z kolacją dla polskich odwiedzających i wystawców targów ispo

W niedzielę 7. lutego 2010 po targach (o godz. 19.00) organizujemy w tradycyjnej bawarskiej restauracji Donisl (www.bayerischer-donisl.de) położonej w sercu monachijskiej Starówki przy placu Marienplatz kolację dla polskich odwiedzających i wystawców.

Jeśli ktoś z Państwa chciałby w tej kolacji uczestniczyć, bardzo prosimy o zgłoszenia e-mailem na adres: info@pro-business.eu z podaniem ilości osób do piątku 5.02.2010 do godz. 12.00. Po tym terminie nie możemy zagwarantować miejsca podczas kolacji.

Dla gości mamy zamówione typowo bawarskie menu (zupa, danie główne mięsne, deser), któremu będzie towarzyszyć oczywiście wyśmienite piwo z tutejszego browaru oraz świeżuteńkie precle. Jeśli ktoś ze zgłoszonych uczestników byłby zainteresowany menu wegetariańskim, prosimy o informację koniecznie do piątku 5.02.2010 do godz. 12.00.

Koszt kolacji: 23 euro/osobę. W tej cenie mają Państwo 1L piwa, 2 precle oraz zupę + danie główne + deser. 

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wieczorze! Wyśmienite jedzenie, wspaniała atmosfera i doskonała zabawa przy dźwiękach bawarskiej muzyki gwarantowana!

Tym z Państwa, którzy zgłoszą nam do piątku uczestnictwo w tej kolacji, prześlemy informację, jak dotrzeć do restauracji. Z tymi z Państwa, którzy chcieliby pojechać z nami prosto po targach ruszamy z International Retailers Lounge o godz. 18.10

Kontakt w sprawie kolacji na targach: + 48 695 744 503. W przypadku braku zgłoszenia udziału do 5.02.2010, nie będziemy mogli zagwarantować miejsca na tej kolacji.

W załączonych w powyższym mailu dokumentach znajdą Państwo następujące informacje:

  • informację na temat tzw. eko-plakietki (low emission zone)
  • plan metra i S-Bahn w Monachium
  • plan hal targowych
  • plan sal konferencyjnych – lokalizacja International Retailers Lounge
  • plan dojazdu do terenów targowych dla osób jadących samochodem
  • zestawienie korzyści zawartych w pakiecie Sports Community Card
  • informacje prasowe na temat nowości na ispo (w tym informacja nr 6 zawierająca najważniejsze informacje dla odwiedzających targi ispo 2010- to jest kompendium wiedzy, które przyda się zwłaszcza nowym odwiedzającym

W przypadku pytań lub wątpliwości bardzo prosimy o kontakt z naszym biurem: e-mail: info@pro-business.eu lub tel. 022 789 17 11.

Mamy nadzieję, że powyższe informacje będą Państwu pomocne w przygotowaniu do targów.
Życząc Państwu spokojnej drogi do Monachium i udanych targów, pozostajemy

ze sportowym pozdrowieniem
Joanna Biernacka-Goworek

 

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0