HomeNowości z rynku

Rewolucyjne wsparcie dla biegaczy – Dynamic Support firmy Nike

W butach firmy Nike pojawił się rewolucyjny system „Dynamic Support". Kolejna innowacja z gatunku tych „kosmicznych", które co jakiś czas fundują nam światowi producenci.

Właściwie każdy, kto choć odrobinę interesuje się bieganiem wie, że najważniejsze dla biegaczy jest odpowiednie dopasowanie buta do stopy, a co za tym idzie wygoda i bezpieczeństwo. Czołowe marki robią wszystko, żeby ten komfort użytkowania zwiększyć, wprowadzając do swoich flagowych modeli coraz to nowsze innowacje. Celem ma być optymalne dopasowanie buta do kształtu naszej stopy.  

I oto krok do przodu zrobiła w tym temacie firma Nike, wymyślając „Dynamic Support", czyli tzw. „system dynamicznego wsparcia", który dopasowuje się do naszej stopy na bieżąco podczas biegu, reagując na sposób uderzenia stopy o podłoże, zmęczenie itp. Innymi słowy „dynamiczne wsparcie potrafi wyczuć, kiedy stopa potrzebuje dodatkowej amortyzacji i odpowiednio się do tego dostosowuje". Co więcej, system działa na każdą stopę oddzielnie.

Nike, buty LunarElite+Nike, buty LunarElite+ z systemem "Dynamic Support" (fot. NIKE)

Dynamic Support ma być w założeniu producentów systemem uniwersalnym, co oznacza, że z powodzeniem butów wyposażonych w tą technologię używać mogą zarówno biegacze poruszający się neutralnym krokiem, jak i supinatorzy, pronatorzy itp.

Dynamic Support Nike wprowadziła po raz pierwszy w modelu LunarGlide+, potem również w modelach LunarSwift+ oraz LunarElite+.

Więcej o Dynamic Support i wyposażonych w ten system modelach na stronie: http://nikerunning.nike.com

źródło: nikerunning.nike.com 

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0