HomeNowości z rynku

Nowość Bridgedale na lato 2010

W ostatnich latach wyznacznikem nowoczesności w odzieży outdoorowej jest lekkość i dopasowanie. Nowe projekty koncentrują się na obniżeniu wagi produktu, śrubując ten parametr do granic możliwości materiałowych. Dominuje hasło – LEKKIE, KOMFORTOWE & WYTRZYMAŁE.

Bridgedale, skarpety Trail Ultra lightBridgedale, skarpety Trail Ultra light

Jednak skarpety pozostały ciężkie, mimo że czynnik wpływający na ich produkcję, czyli obrona przed źle wykończonymi i niedopasowanymi butami zniknął. Z drugiej strony nasze stopy potrzebują komfortu tak samo jak przedtem! 

Wyzwaniem dla zespołu Bridgedale było zaprojektowanie skarpety do letnich wędrówek jako uzupełnienia dla lekkich, nowoczesnych butów. Przy założeniu, że powinna ona spełnić sprzeczne wymagania:

  1. Minimum wagi.
  2. Maximum komfortu.
  3. Maximum wytrzymałości. 

Rozwiązaniem tego problemu było stworzenie przez Bridgedale nowego modelu skarpety Trail Ultra Light.  Do jego produkcji użyto tradycyjnych kombinacji przędz, z możliwie jak najlżejszych włókien.

W efekcie skarpeta jest tak komfortowa jak jej tradycyjny gruby odpowiednik, nie tracąc nic na wytrzymałości. Bazą są specjalne bardzo lekkie włókna mocnej wełny, lżejszej nawet niż syntetyczne. Użyto też mniej nylonu i lycry. Wszystkie założenia zostały spełnione, a Trail Ultra Light jest 45% lżejszy niż Endurance Trekker.

KONSTRUKCJA


Dotychczas mieliśmy wybór pomiędzy skarpetą lekką a wytrzymałą. W rzeczywistości skarpecie lekkiej brakowało wytrzymałości – dostarczała ona komfortu tylko wtedy gdy była stosunkowo nowa. Teraz konstrukcja skarpety Trail Ultra light wyeliminowała ten problem dzięki dwóm nowym właściwościom:

  1. Określono na nowo podstawowe komponenty – zarówno włókna Woolfusion®, jak i Lycra® są lżejsze ale jednocześnie zastosowano na stałe jako trzeci składnik w Woolfusion® nylon dla wzmocnienia całości. W innych skarpetach Nylon dodawany jest tylko na piętach i palcach.
  2. Przez zastosowanie dodatkowego delikatnego cięcia uzyskano gęstszą wyściółkę pod stopą, a w kosekwencji lepszy komfort.

Nowa konstrukcja zapewnia perfekcyjne dopasowanie do lekkich półbutów i butów oraz sandałów – skarpeta jest wyścielona w kluczowych obszarach kontaktu oraz lekka i wentylowana wokół stopy.

Idealna dla aktywności w wysokich temperaturach np. wędrówki, biegu, podrózy, czegokolwiek zapragniemy. Nie rekomendujemy jej jedynie do wspinczaki i wypraw w chłodnych warunkach.

AN s.c. – dystrybutor Brigdedale

Nowszy news

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0