HomeImprezy outdoor

The North Face wspiera Boulder Fest VIII

W dniach 27-28.03, w Lublinie odbędzie się już 8 edycja jednej z najciekawszych imprez wspinaczkowych organizowanych w Polsce – Boulder Fest. W tym roku imprezę wspiera The North Face.

Zawody Boulder Fest organizowane są już od ośmiu lat. Z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością wśród zawodników z całej Polski. Z racji tego, że zawody są przeznaczone dla wszystkich wspinających się i nie wymagane są licencje zawodnicze potrzebne do startów pucharowych, przyciągają zarówno amatorów, jak i czołowych zawodników w kraju. W ubiegłym roku w Lublinie pojawiło się ponad 260 startujących, wśród których nie zabrakło także gości zza wschodniej granicy.

Wszystkich przyciąga fajna, koleżeńska atmosfera, jaka panuje podczas tej imprezy oraz bardzo dobrze przygotowana ściana. Dodatkowo dla mniej doświadczonych zawodników jest to okazja, by powspinać się z tymi mającymi już za sobą wiele startów i np. skorzystać z ich podpowiedzi – tłumaczy Mistrzyni Polski we wspinaczce na trudność i boulderingu, zawodniczka teamu The North Face Kinga Ociepka, która wygrała 4 edycję Boulder Fest, i która zapowiedziała swój udział także w tym roku.

Zawody przeprowadzone zostaną w formule open, bez żadnych stref. Eliminacje przeprowadzane będą w 5 grupach po 2 godziny na każdą. Zawodnicy będą mieli do pokonania ok. 20 przystawek. Do niedzielnych finałów przejdzie po 10 pań i 10 panów. W finałach wszyscy zawodnicy wystartują razem, a najlepsi powalczą o nagrody ufundowane m.in. przez markę The North Face. Oczywiście w sobotni wieczór nie zabraknie słynnego już afterparty.

Więcej informacji na temat imprezy, zapisy oraz aktualna lista startujących na stronie www.kotlownia.org/b08/.

źródło: The North Face

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0