HomeImprezy outdoor

26. Mistrzostwa w Kajakarstwie Górskim „AMP Kamienna”

Za niecały miesiąc, 17 kwietnia o godz. 12 w Szklarskiej Porębie wystartuje kolejna edycja Mistrzostw w Kajakarstwie Górskim „AMP Kamienna".

Pierwsze Mistrzostwa w Kajakarstwie Górskim "AMP Kamienna" odbyły się w 1984 roku. Co ciekawe, przez kilka lat (lata 90.) wspólnie z wyścigiem kajakarzy rozgrywano również Otwarte Mistrzostwa Polski w Triathlonie Górskim – kajaki + cross na rowerach górskich + zawody wspinaczkowe na Kruczych Skałkach w Karpaczu.

Mistrzostwa w Kajakarstwie Górskim "AMP Kamienna" 2009Mistrzostwa w Kajakarstwie Górskim "AMP Kamienna" 2009 (fot. Jacek Doniec)

Startujący w „AMP Kamienna" spotkają się w Szklarskiej Porębie 17 kwietnia, i jak co roku kajakarze amatorzy powalczą z zawodowcami. Rywalizacja polegać będzie na jak najszybszym pokonaniu około 800 metrowego odcinka rzeki Kamienna. Trudność trasy sięgać będzie trudnościami stopnia WW III-IV (WW oznacza międzynarodową skalę trudności rzek górskich).

Finał w zależności od stanu wody rozegrany zostanie bądź na odcinku wyższym/trudniejszym – od przystanku PKS w Szklarskiej Porębie do okolic Muzeum Energetyki lub powtórzony zostanie odcinek eliminacyjny – od ujścia Szklarki do przystanku PKS przy Hotelu "Las".

Szczegóły, w tym regulamin i harmonogram zawodów na stronie: http://amp.bystrze.org.

źródło: amp.bystrze.org

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0