HomeImprezy outdoor

Cykl Salomon Trail Running wystartował na Śląsku

W niedzielę 21 marca, razem z wiosną, rozpoczęliśmy cykl biegów Salomon Trail Running. Pierwsza edycja odbyła się w Chorzowie, w największym miejskim parku w Europie i zgromadziła ponad 800 uczestników! To była najliczniejsza edycja znanego na Śląsku biegu Silesia Eco Run.

Salomon Trail Running, logo1

Rano pogoda nie zapowiadała się rewelacyjnie, jeszcze w trakcie odbierania pakietów startowych i rozgrzewki zawodnicy wkładali wiatroszczelne kurtki i czapki. Ale im bliżej było do godziny 11, tym robiło się cieplej i w chwili startu wyszło słońce.

Trasa została przygotowana na trzech 5 km pętlach po utwardzonej nawierzchni. Pierwszy i właściwie jedyny, łagodny podbieg zaczynał się po 300 metrach, potem dróżka prowadziła lekko w dół a mniej więcej od połowy pętli było już płasko. Od samego początku stawce przewodziło czterech zawodników, którzy rozdzielili się dopiero na ostatnim okrążeniu, najszybsze panie natomiast biegły każda w swoim tempie. Średnia prędkość zwycięzców wynosiła około 3:20 na kilometr.

Salomon Trail Running, Silesia Eco Run(fot. Monika Strojny)

Ale prawdziwe piękno biegu można było zaobserwować w „tylnych rzędach". Wspólnie z trasą mierzyli się przyjaciele, małżeństwa a nawet całe rodziny – często biegnący razem, dopingujący się nawzajem lub przez wiernych fanów zagrzewających ich do walki. Najwięcej hartu ducha i bezstresowego podejścia do wyniku oglądaliśmy na ostatnim okrążeniu po dwóch godzinach, gdy zamykający stawkę uczestnicy z uśmiechem docierali do mety i odbierali pamiątkowe medale.

Na kolejne edycje cyklu Salomon Trail Running zapraszamy już 17 kwietnia do Trójmiasta, a 25 do Warszawy. Przypominamy też, że w Poznaniu, Chorzowie i Warszawie można dołączyć do grup biegowych – nasi trenerzy przygotują plan treningowy i zadbają o dobrą atmosferę. Aby dołączyć do wybranej grupy, która spotykać się będzie od kwietnia aż do października, wystarczy zarejestrować się na www.TrailRunning.pl. Tam też znajdują się wszystkie daty biegów oraz galerie zdjęć. Zapraszamy!

Zwycięzcy:

Kobiety:

1. Agnieszka Gortel – TS AKS Chorzów 54:58
2. Ewa Brych-Pająk – Budowlani Częstochowa 57:00
3. Ewa Kucharska – MKS Iskra Pszczyna 57:58

Mężczyźni:

1. Wladimir Timaszow – Zarewo 50:28
2. Marcin Świerc – Speleo Salomon 50:47
3. Piotr Magiera – LKS Myszków 50:56

Monika Strojny

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0