HomeImprezy outdoor

W poszukiwaniu podłódzkich ciekawostek – Maraton Orient Bike

Zbliża się IV Maraton na Orientację Orient Bike. Dwudniowa impreza odbędzie się w okolicach Łodzi w dniach 26-27 czerwca 2010.

Orient Bike, plakat

Super impreza. Czuję się teraz jakbym był we śnie, i po kilku dniach został wyrwany z letargu. Co by nie powiedzieć w moim przypadku wszystko uszyte na miarę – Andy.

Tak było w ubiegłym roku nad Pilicą, gdzie odbywała się trzecia edycja Maratonu na Orientację Bike Orient. Tym razem zapraszamy w okolice Łodzi, na piękne pagórkowate tereny tu i ówdzie porośnięte lasami będącymi pozostałością puszczy łódzkiej. Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich i okolice Zgierza to tereny doskonale znane wielu łódzkim rowerzystom. Udział w IV Maratonie na Orientację Bike Orient będzie doskonałą okazją do poznania tego bardzo interesującego obszaru. Zapraszamy na dwa dni wędrówki śladami podłódzkich ciekawostek!

Weekend rozpoczniemy od zawodów na orientację, które odbędą się 26 czerwca. Startujący do wyboru będą mieć 4 trasy o różnej długości i stopniu trudności. Będzie można ją pokonać pieszo (30 km), rowerem (30 lub 170 km) lub na zmianę pieszo i rowerem (100 km). Rywalizacja polegać będzie na jak najszybszym zaliczeniu jak największej liczby tzw. punktów kontrolnych. O ich rozmieszczeniu będzie można dowiedzieć się z mapy, którą każdy zawodnik otrzyma przed startem. Kolejność odwiedzania punktów będzie dowolna. Nie trzeba też zaliczać ich wszystkich, przez co faktyczna długość trasy może się różnić od podanej wartości optymalnego wariantu. Oprócz śniadania, które zaoferujemy tego dnia, będzie również okazja do posilenia się na punktach żywieniowych podczas trwania zawodów.

Po zakończeniu rywalizacji zapraszamy na ognisko, a wieczorem podsumujemy pierwszą część imprezy i nagrodzimy najlepszych uczestników na poszczególnych trasach i w kategoriach. Odbędzie się również losowanie nagród, których łączna wartość wyniesie ok. 3000 zł.

Drugiego dnia imprezy, w sobotę 27 czerwca zapraszamy do udziału w rajdzie krajoznawczym po Wzniesieniach Łódzkich. Po wspólnym śniadaniu w spokojnym tempie pokonamy najciekawsze trasy rowerowe w Parku Krajobrazowym Wzniesień Łódzkich i poznamy interesujące waloru krajoznawcze tego terenu.

Jeżeli jesteś już przekonany do udziału w rajdzie to mamy dla Ciebie dodatkową propozycję. Wystarczy, że opiszesz nam dlaczego chcesz wystartować w czwartej edycji Maratonu na Orientację Bike Orient w Łodzi i wyślesz tekst na adres bikeorient@o2.pl. Autorzy dwóch najciekawszych opisów otrzymają darmowy udział w czerwcowych zawodach na wybranej przez siebie trasie. Na prace czekamy do 31 maja 2010 r.

Szczegółowe informacje tutaj.

Rejestracja na stronie organizatora. 

Zapraszamy
Klub Turystyki Rowerowej BikeOrient

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0