HomeRynek outdoor

Spontaniczna decyzja AMC – przejmujemy Directalpine

Od 17 sierpnia firma AMC z Krakowa reprezentuje na polskim rynku czeskiego producenta technicznej odzieży do sportów górskich i outdoorowych – markę Directalpine.

Dotychczas przedstawicielem Directalpine na naszym rynku była Firma Handlowa Team Sport Sebastian Bogdan z Makowa Podhalańskiego. Zmiana reprezentanta marki nastąpiła dosyć szybko i jak zapewnia Directalpine, negocjacje prowadzono z kilkoma firmami.

Od współpracy z Firmą Handlową Team Sport Sebastian Bogdan zaczęła się 4 lata temu nasza działalność na polskim rynku – mówi Ondrej Neuman z Directalpine. – W tym roku okazało się, że nasze potrzeby biznesowe są zbyt napięte, jak na możliwości właściciela tej firmy, dlatego postanowiliśmy zmienić partnera na silniejszego. Ucieszyliśmy się z zainteresowania AMC, chcieliśmy utrzymać Directalpine w dobrym towarzystwie marek takich jak Petzl czy Beal. Oczywiście bardzo dokładnie sprawdziliśmy AMC i otrzymaliśmy doskonałe referencje ze wszystkich stron, czyli od agencji ratingowej Dun&Bradstreet, od banków oraz partnerów biznesowych w Czechach i Francji – dodaje.

Z naszej strony to była dość spontaniczna decyzja a okres przygotowania i samych negocjacji bardzo krótki, głównie dlatego, że Czesi chcieli pokazać swoją kolekcję na letniej edycji Targów Kielce – mówi Agnieszka Śmiałek, z AMC. – Szczęśliwie AMC ma ugruntowaną i stabilną pozycję na rynku, dlatego sprawa rozegrała się na naszą korzyść – dodaje.

A co jest głównym celem Directalpine na polskim rynku?
Oczywiście… ekspansja! Naszym celem jest utrzymanie obecnych klientów i zdobycie nowych sklepów. Ponadto chcemy otworzyć nowe segmenty rynku, np. sprzętu dla profesjonalistów – służby ratunkowe, szpitale, służby ratownictwa medycznego… Jesteśmy pewni, że razem z AMC możemy tego dokonać – zapewnia Ondrej Neuman.

Firma AMC z Krakowa jest przedstawicielem m.in. marki Petzl, Beal, Laken, Mund i Maillon Rapide.

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0