HomeImprezy outdoor

Drugi Multi Sport Challenge – bez taryfy ulgowej

To były szybkie i niełatwe zawody. Zaczęło się od opóźnienia startu (w sobotę, 28 sierpnia) z powodu zwalonego przez huraganowy wiatr drzewa, które zatarasowało jedyną drogę do miasta Radków. Po 40 minutach oczekiwania na akcję strażaków, bus z zawodnikami dotarł do zalewu.

Multi-Sport Challenge, logo

Pogoda nie zachęcała do pływania (liczonego także jako osobna konkurencja), ale mimo chłodu nie każdy włożył piankę. Przed 9.30 już wszyscy byli w wodzie i starali się dotrzeć do końca 700-metrowego odcinka, który na ostatnich metrach można było przejść po pas w wodzie.

Z samego rana wiadomo było (ulewny deszcz), że etap na rolkach zostanie skrócony o najtrudniejsze 7 z 19km, tymczasem tuż przed startem Piotrek Hercog podjął decyzję, że dla bezpieczeństwa rolki w ogóle się nie odbędą. Mimo wspaniałego asfaltu na całej trasie, wiele zakrętów pod kątem 90 stopni zakończonych domem lub płotem, przy tak śliskiej nawierzchni mogło być powodem przykrego wypadku. Z odwołania etapu (w zamian doszedł 12km bieg) najbardziej niepocieszony był czeski zespół, który miał sporą ochotę pokazać, na co ich jeszcze stać.

Na punkcie po 12km biegu ustaliła się kolejność pretendentów do pudła: nieznacznie na czoło wysunęli się Czesi (jeden z nich zapomniał koszulki, i już wiedzieli, że muszą nadrabiać 10 minut kary), ścigani przez Team 360, Lurbel Adventure i Funexsport. W tej konfiguracji, z małymi zmianami i w odstępach nie przekraczających 20 minut te cztery teamy walczyły aż do mety. Klasę pokazali nasi południowi sąsiedzi, którzy po szybkim rowerze wbiegli, zrobili zadanie linowe i zbiegli ze szczytu Szczelińca w 32 MINUTY! Normalni turyści bez ociągania wchodzą z Pasterki na górę w 35-40 minut…  

Multi-Sport Challenge, druga edycjaII Multi-Sport Challenge (fot. Monika Strojny)

Zawody mimo porannego deszczu i wiatru zespoły zaliczyły do udanych, a za rok obiecali wrócić nie tylko ci, którzy je wygrali, lecz także pokonani. Z różnych przyczyn z trasy musiały się wycofać trzy ekipy, więc za rok czekamy na ich rewanż. Więcej informacji o zawodach na stronie www.multisportchallenge.pl

Zawodnicy pokonali:

• Pływanie – 700 metrów
• Trekking – 33 km
• Rower MTB – 40km
• Most Linowy – 25 metrów

Najlepsi drugiej edycji:
1. Mira + Mirecek (Miroslav Duch, Miroslav Hornych) 5h 15min 56s
2. Team 360 (Magda Łączak, Paweł Dybek) 5h 24min 58s
3. Lurbel Adventure (Maciej Marcjanek, Piotr Paszyński) 5h 32min 02s

Monika Strojny

 

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0