HomePrasa outdoorowa

Turystyka Aktywna 4/2010

W sklepach pojawił się najnowszy, czwarty numer magazynu Turystyka Aktywna 4/2010 listopad-grudzień.

Turystyka Aktywna, nr 4/2010Turystyka Aktywna, nr 4/2010

W numerze:

Wywiad z Bearem Gryllsem, znanym wszystkim miłośnikom surwiwalu. W wywiadzie opowiada o kulisach kręcenia programu „Szkoła przetrwania” oraz o tym, czym tak naprawdę kieruje się w życiu.

Inne artykuły :

„Bliżej gwiazd” – Ujmujący artykuł Marzeny Dec, o niecodziennym fotografowaniu i fascynacji górami, uzupełniony o wspaniałe zdjęcia autorki, przeniesie nas daleko od zgiełku miasta.

(…) Szlaki znane na pamięć, zdecydowanie szybciej mijają nocą, jest wtedy niesamowicie cicho. Góry śpią, słychać tylko własne kroki i bicie serca. Czasem tylko jakiś spłoszony ptak spod nóg z łomotem wystartuje w powietrze. (…)

„Na szlaku przygody i wytchnienia” – Część druga relacji z wyprawy do Rumunii, tym razem przeniesie nas w świat tajemniczych monastyrów, jak i wspaniałych i niedostępnych gór Piatra Craiului.

„Dziennik pokładowy Krym 2009” – Relacja z wyprawy samochodem terenowym w najdalsze zakątki Krymu.

„Vercors – wapienna perfekcja” – Stanisław Żołnierczyk, autor artykułu, opowiada o wspinaczce w jednym z najciekawszych miejsc Europy, jakim jest Vercors.

(…) Od tego momentu przestawiamy się na perspektywę pionową. Ruchy nóg przeplatają się z odpowiednim układem rąk i całego ciała. Każdy kolejny metr w górę wymaga wyszukania odpowiednich chwytów i stopni, koordynacji wszystkich mięśni przy przechwytach, umiejętnego balansu własnym środkiem ciężkości i obmyślania płynnego przejścia między kolejnymi ustawieniami ciała. (…)

„Zimowe, tatrzańskie wędrowanie” – Co należy zabrać w góry? Jak zaplanować trasę? Konkretna propozycja dla średniozaawansowanych i początkujących zimowych, tatrzańskich trekerów.

(…) Wtedy też przypadkowi turyści nie zapuszczają się powyżej schronisk, przez co podczas wędrówki spotyka się naprawdę niewiele osób, a czasem zupełnie nikogo. Daje to niesamowite poczucie urokliwej pustki, można sobie wyobrazić, jakby było się gdzieś w zupełnie nieznanych górach. O tak! Tatry zdecydowanie najpiękniejsze są zimą!

Ponadto:

– Prezentacja gadżetów i sprzętu outdoorowego,

– Aktywnie w Polskę – czyli gdzie się wybrac w zimowo-jesienne dni?

– Smaki świata, czyli nietuzinkowe przepisy kulinarne

– poradnik – jaka deskę snowboardową wybrać?

– kultura: nasza propozycja filmu i książki na zimowe wieczory

– konkurs fotograficzny

Magazyn można pobrać ze strony: http://turystykaaktywna.net.pl/ lub bezpośrednio: http://www.turystykaaktywna.net.pl/pdf/turystyka-aktywna-listopad-grudzien-4-4-2010.

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0