HomeRynek outdoor

Bluesign sprawdza PrimaLoft, Gore i Toko

Firma PrimaLoft w tym roku podpisała kontrakt z organizacją bluesign, w efekcie którego zostanie przeprowadzony audyt zakładu produkcyjnego w mieście Nantung, w Chinach. Dział Tkanin firmy W.L. Gore & Associates przeszedł pomyślnie badanie ulokowanych na całym świecie zakładów produkcyjnych. Natomiast Toko już wprowadza linię produktów certyfikowanych logo bluesign.

Firma PrimaLoft jest uznanym producentem wysokiej jakości ocieplin, stosowanych na rynku outdoorowym i odzieżowym. W tym roku firma podpisała kontrakt z organizacją bluesign, w efekcie którego zostanie przeprowadzony audyt zakładu produkcyjnego PrimaLoft w mieście Nantong w Chinach. Badanie ma wykazać ewentualne braki i słabe strony procesu produkcji i przetwarzania. PrimaLoft, jako firma o korzeniach głęboko tkwiących w sferze outdoorowej, czuje się zobligowana do minimalizowania ekologicznego śladu swych produktów. Produkcja zgodna ze standardami bluesign ma uzmysłowić konsumentom, markom i handlowcom, że PrimaLoft jest wiarygodnym partnerem dbającym nie tylko o jakość produktów, ale także o ekologiczny charakter produkcji.

Dodajmy, że PrimaLoft prowadzi swą produkcję w wielu fabrykach ulokowanych nie tylko w Azji, ale też w Europie oraz na terenie Stanów Zjednoczonych.

Z bluesign współpracuje także inny duży gracz rynku outdoor – firma W.L. Gore & Associates. Niedawno Dział Tkanin tej firmy przeszedł pozytywnie badanie wszystkich swoich zakładów produkcyjnych, ulokowanych właściwie na całym świecie. Audyt wykazał, że proces produkcyjny laminatów z membranami Gore-Tex realizowany we wszystkich fabrykach firmy, przebiega zgodnie ze standardami bluesign, w efekcie czego firma Gore podpisała z bluesign umowę partnerską. Użycie tkanin spełniających standard bluesign pozwoli teraz firmie Gore na sprzedaż laminatów Gore-Tex i Windstopper z certyfikatem „bluesign approved fabric”.


W jeszcze bardziej zaawansowanym stadium współpracy z bluesign znajduje się specjalista w produkcji wosków, szwajcarska firma Toko. Właśnie wprowadza nową, przyjazną środowisku linię produktów certyfikowaną przez bluesign. Linia zwana „Eco Care Line” oferuje ekologiczne i przyjazne dla użytkownika detergenty i impregnaty dla sportów outdoorowych. Narciarze i snowboardowcy będą mogli od teraz dbać o swój sprzęt, jednocześnie troszcząc się o środowisko.

Wszystkie produkty nowej linii realizującej standard bluesign nie zawierają wybielaczy, fosforanów czy optycznych rozjaśniaczy, które mogą podrażniać skórę. Aktywne substancje piorące zostały wybrane po dokładnym badaniu surowców z jakich zostały wyprodukowane, są one biodegradowalne i efektywne nawet w niskich temperaturach. Mogą być stosowane do śpiworów z wypełnieniem puchowym a ponadto opakowanie jest w całości wtórnie przetwarzalne.

Źródło: www.bluesign.com

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0