HomeImprezy outdoor

Biegówki SNS – inauguracja na metrowym śniegu

Na kilka dni przed pierwszą edycją cyklu Salomon Nordic Sunday w Jakuszycach spadł metr śniegu. Do weekendu ratraki zdążyły jednak ubić trasy i założyć ślady, więc zawody rozegrane w niedzielę 19 grudnia odbyły się w idealnych warunkach.

Salomon Nordic Walking, Jakuszyce 2010Salomon Nordic Walking, Jakuszyce 2010 (fot. Szklarnia.tv)

Na pierwszej w tym sezonie imprezie pojawiło się mnóstwo chętnych. Praca biura musiała zostać przedłużona o pół godziny, a i tak wszyscy chętni nie zdążyli odebrać kart startowych. Przy następnych zawodach prosimy więc o nieco wcześniejsze przybycie, a nie będziecie żałować.

Ponad 120 osób wcale nie zmartwiło się wcale: przy dużej wilgotności temperatura odczuwalna była znacznie niższa niż -9 stopni. Ale trasy w pierwszej edycji przygotowano szczególnie dla początkujących, także dystanse na Mini i Mega były nieco krótsze niż zapowiadane 10 i 20 km.

Mniej więcej tyle samo osób wystartowało stylem klasycznym i dowolnym, ale zdecydowanie za mało było pań – w związku z tym apelujemy szczególnie mocno do płci pięknej o przełamanie niepewności. To naprawdę nic strasznego – krótsza trasa jest łagodna, nie ma trudnych zjazdów ani wyczerpujących podejść, także nawet niedoświadczeni narciarze zdążą dotrzeć na metę w limicie czasu. Na tych właśnie trasach objawili nam się też wczoraj dwaj wspaniali juniorzy z Jeleniej Góry i Miłkowa, z których jeden stylem klasycznym, drugi dowolnym na dystansie mini pokonali wszystkich zawodników!

Na następne zawody z cyklu SNS zapraszamy 16 stycznia do czeskiego Bedrichova – tuż za granicą, 35 km od Jakuszyc. Miłość naszych sąsiadów do nart biegowych gwarantuje, że zawodnicy spędzą dzień w miejscu idealnym dla amatorów tego sportu, a rywalizacja Polska vs Czechy zyska nową oprawę!

Pełne wyniki, galerie zdjęć i zapisy na www.sns-nartybiegowe.pl

Monika Strojny

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0