HomeNowości z rynku

Buty do zadań specjalnych – przedstawia Viking

Wieczorny relaks z herbatą i książką czy spacer po mieście? Wakacje nad morzem czy w górach? W weekend kino czy wypad za miasto? Jeżeli czytając powyższe pytania, bliższe wydają Ci się odpowiedzi numer 2, z całą pewnością należysz do osób preferujących aktywny wypoczynek.

I fantastycznie, bo przecież sport to zdrowie. Jeżeli uwielbiasz miejskie eskapady i wyprawy w nieznane, a chodzenie po górach i wspinaczka, to zajęcia którym najchętniej poświęciłbyś cały wolny czas – pamiętaj, że odpowiednie buty to podstawa. Firma Viking prezentuje najnowszą kolekcję obuwia specjalistycznego, dla którego nawet najtrudniejszy teren i najgorsze warunki atmosferyczne nie są straszne.

Wyprawa z „happy end’em”

Zima to czas ferii, wycieczek w góry, wędrówek po górskich szlakach. Planując górską wyprawę należy się do niej dobrze przygotować. Przed wyruszeniem w drogę trzeba zadbać o odpowiedni sprzęt, ubiór oraz obuwie. Jednak niezależnie od pory roku musimy pamiętać, że nigdzie tak bardzo, jak w górach, pogoda nie bywa zmienna i kapryśna. W jednej chwili świeci słońce a za chwilę może nadejść gwałtowna burza.

Niezależnie od tego, czy jest środek upalnego lata, czy mroźna zima – wypadki w górach zawsze się zdarzają. Częstą ich przyczyną jest nasza bezmyślność. Dla własnego bezpieczeństwa, zanim wybierzemy się w góry musimy zrobić coś więcej niż spakować plecak, kupić bilet, wsiąść w pociąg i po prostu jechać. Musimy wiedzieć, po jakich szlakach wolno nam chodzić, gdzie znajdują się schroniska, jaki jest numer na pogotowie w górach, co zabrać ze sobą do jedzenia oraz jakie kupić obuwie. Złe buty mogą bowiem stać się przyczyną groźnego wypadku.

Wystarczy, że poślizgnie się noga na śliskiej powierzchni i kontuzja gwarantowana. Niektóre górskie szlaki są bardzo trudne do przejścia i potrzeba wiele sprawności, aby je pokonać. Zadbajmy zatem, aby pobyt w górach nie skończył się dla nas tragicznie, zadbajmy o bezpieczeństwo poprzez odpowiednie przygotowanie merytoryczne oraz wyposażenie bagażu w odpowiednie obuwie do chodzenia po górach.

Firma Viking oferuje szeroką gamę obuwia specjalistycznego, które sprawdzi się zarówno na skalistych szlakach, jak i w górach typu beskidzkiego. Odpowiednio dobrane obuwie zapewni maksymalny komfort, wygodę i ochronę przed trudnymi warunkami atmosferycznymi oraz wypadkami na wymagającej nawierzchni.

  • Dobre buty, to podstawa

Viking Mustang to uniwersalne buty turystyczne, które sprawdzą się w różnych warunkach, zarówno na skałach, jak i łagodniejszych szlakach. Posiadają membranę Gore-Tex, która zapewnia nieprzemakalność oraz pozwala oddychać. Podeszwa VIBRAM Megane charakteryzuje się bardzo dobrą chwytnością krawędzi. Posiada również własności tłumiące – śródpodeszwa wykonana jest z pianki EVA, która idealnie amortyzuje wstrząsy oraz profil samooczyszczający się z powierzchniami ciernymi. Czubek buta zabezpieczony przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Viking, buty MustangViking, buty Mustang

Buty Mustang dostępne są w sugerowanej cenie det. 499 zł brutto.

***

Buty Viking Slacker, to modna i solidna propozycja na zimę. Wyposażone zostały w wodoodporną membranę Gore-Tex, oddychającą podszewkę oraz skórzaną cholewkę. Obuwie GTX jest izolowane, przez co sprawia, że stopy pozostają suche jak również zapewnia wygodę podczas wielu rodzajów aktywności na świeżym powietrzu, w różnych warunkach pogodowych. Charakteryzują się umiarkowaną izolacją, odpowiednią dla warunków od chłodnych do zmiennych oraz wodoszczelnością zapobiegającą wnikaniu wilgoci.

Podeszwa wykonana w systemie UGC (Ultimate Grip Concept), jest to unikalna, warstwowa technologia ze specjalnym przeznaczeniem na lekkie wycieczki, spacery oraz wędrówki. Łączy w sobie lekkość i łatwość użycia charakterystyczne dla obuwia rekreacyjnego oraz ekstremalne właściwości ciężkich modeli outdoor.

Konstrukcja jest mniej agresywna, a niższy ostatni profil powoduje, że środek ciężkości jest nieznacznie przesunięty do dołu. Powoduje to zapewnienie lepszej stabilności bocznej i zapobiega skręceniu kostki. Optymalna gęstość gumowych komponentów w połączeniu ze specjalnym kształtem elementów protektora umieszczonych pod różnym kątem, gwarantuje doskonałą przyczepność, nawet na śliskiej i mokrej powierzchni. Wszystkie te cechy sprawiają, że buty są gotowe na każde wyzwanie.

Viking, buty SlackerViking, buty Slacker

Buty Viking Slacker dostępne są w sugerowanej cenie det. 439 zł brutto

***

Buty Viking Landslide, to idealna propozycja na piesze wędrówki w trudnych, górskich warunkach. Wyposażone zostały w wodoodporną membranę Gore-Tex.

Obuwie jest izolowane, przez co sprawia, że stopy pozostają suche. Zapewnia to również komfort i wygodę podczas aktywności na świeżym powietrzu, w różnych warunkach pogodowych. Buty charakteryzują się umiarkowaną izolacją, odpowiednią dla warunków od chłodnych do zmiennych. Ich wodoszczelność zapobiega wnikaniu wilgoci. Dzięki optymalnemu połączeniu zdolności do ,,oddychania” oraz izolacji stopy pozostają ciepłe i suche mimo niespodzianek pogodowych.

EVA (Ethylene Vinyl Acelate), to materiał używany do wypełnienia wewnętrznego elementu podeszwy. Jest lekki, delikatny i bardzo elastyczny, doskonale absorbuje wstrząsy. Z całą pewnością można o nich powiedzieć, że zostały zaprojektowane do zadań specjalnych.

Viking, buty LandslideViking, buty Landslide

Buty Viking Landslide dostępne są w sugerowanej cenie det. 399 zł brutto

Magdalena Jakubowska

***

Marka Viking – 90 lat doświadczenia

17 stycznia 1920 r. w miejscowości Askim, w Norwegii Peter Mathias Rowde założył fabrykę gumy. Inspiracją dla przedsięwzięcia był wyjątkowo trudny norweski klimat. Od momentu produkcji pierwszych gumowych butów odpornych na wszelkie niedogodności związane z ciężkimi warunkami atmosferycznymi panującymi w Norwegii rozpoczęła się historia marki Viking. W tak zwanym między czasie fabryka produkowała różne wyroby z gumy, m.in. opony gumowe przeznaczone na ekstremalnie trudne warunki pogodowe. Historia marki, to również historia innowacji, ciągłych ulepszeń oraz stawiania wyzwań prawom natury.

Na dzień dzisiejszy marka Viking jest liderem w produkcji specjalistycznego obuwia przeznaczonego do zadań specjalnych. Jest to obuwie wodoodporne, doskonale przystosowane do najtrudniejszych warunków. Na przestrzeni lat opracowano i osiągnięto wiedzę w zakresie technologii tworzenia obuwia przeznaczonego m.in. do trekkingu, biegania, polowań, wspinaczki górskiej czy choćby zwykłego użytkowania w mieście. Obuwie zapewnia ochronę przed urazami a także gwarantuje absolutny komfort i wygodę użytkowania nawet w najcięższych warunkach.

Misją i obietnicą firmy jest oferowanie najwyższej klasy produktów mających za zadanie stawienie czoła i rzucanie wyzwań nawet najbardziej kapryśnym i trudnym warunkom pogodowym i naturalnym. Łącząc innowacje technologiczne oraz myślenie o komforcie i bezpieczeństwie użytkowników, firma realizuje jednocześnie swoją misję tworzenia obuwia, któremu nie straszne są absolutnie żadne warunki.

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0