HomeImprezy outdoor

Cykl zawodów TAURON Energy Ski Cup rozpoczyna się w Czarnej Górze

5 lutego br. w ośrodku narciarskim Czarna Góra na Dolnym Śląsku, rozegrane zostaną pierwsze zawody w ramach cyklu TAURON Energy Ski Cup. Narciarze rywalizować będą w najbardziej widowiskowej konkurencji alpejskiej, jaką jest slalom równoległy. Cykl ten jest częścią projektu TAURON Bachleda Ski, mającego na celu odbudowanie polskiego narciarstwa alpejskiego.

Tauron Energi Ski CupTauron Energi Ski Cup (fot. Tauron Bachleda Ski)

Edycja, która odbędzie się w malowniczej scenerii Kotliny Kłodzkiej, zainauguruje cykl trzech imprez. Podczas planowanych zawodów w Czarnej Górze, Krynicy oraz finału w Zakopanem narciarze zmierzą się nie tylko z czasem, ale i z przeciwnikiem jadącym obok na identycznie ustawionej trasie slalomu.

W slalomie równoległym widzę szansę na podniesienie atrakcyjności narciarstwa alpejskiego. Przejazd pojedynczego zawodnika ścigającego się wyłącznie z czasem jest mało czytelny dla widza takich zawodów. Za to bezpośrednia walka między dwoma narciarzami z pewnością stwarza dużo większe emocje u kibiców – mówi Andrzej Bachleda-Curuś, pomysłodawca i opiekun merytoryczny projektu TAURON Bachleda Ski.

Cykl imprez przeznaczony jest dla każdego, ale uwaga – konkurencja będzie silna! W zawodach wystąpią również młodzi obiecujący alpejczycy, objęci programem TAURON OlimpijSki, którego celem jest znalezienie zawodnika zdolnego pokonać osiągnięcia Andrzeja Bachledy-Curusia sprzed lat.

Organizatorzy przewidzieli atrakcyjne nagrody dla najlepszych w swoich kategoriach.

Więcej informacji o kolejnych odsłonach akcji TAURON Bachleda Ski na www.tauronbachledaski.pl oraz na www.facebook.com/TauronBachledaSki

Piotr Gnalicki

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0