HomeRynek outdoor

Sean McColl nowym zawodnikiem w teamie Mammut Sports Group

Mammut Sports Group poszerzył swój zespół o kolejnego wspinacza światowej klasy. Młody Kanadyjczyk, dołączył do teamu Mammuta właśnie teraz, kiedy szturmem podbija scenę wspinaczkową.

McColl twierdzi, że jego motto to: ”od 1987 roku wciąż podnosić poprzeczkę” (Sean urodził się w 1987 roku) – już udało mu się skompletować kilka dróg robiących wrażenie. Wśród nich znajduje się drugie przejście drogi autorstwa Chrisa Sharmy Dreamcatcher (5.14d/9a), położonej w przydomowym ogródku McColl’a w Squamish oraz szybkie przejście PuntX (5.14d/9a), znajdującej się w Gorges du Loup we Francji.

Sean McColl (fot. www.seanmccoll.com)Sean McColl (fot. www.seanmccoll.com)

W boulderingu McColl także zalicza się do grona najlepszych. Przeszedł m.in. Mandalę SD 8B+, Goldfish Trombone 8B+, Alsan 8B+ oraz ponad sto innych boulderowych problemów od 8A w górę. 17 razy znalazł się wśród najlepszej 10 zawodników wcześniejszych edycji Pucharu Świata, 9 razy był w finałach, wielokrotnie na podium. McColl jest niewątpliwie zawodnikiem, na którego warto spoglądać w nadchodzącym Pucharze Świata, a także obserwować jego skalne przejścia.

Zawsze jesteśmy podekscytowani dodając kolejny talent do naszego teamu wspinaczy i narciarzy – mówi Mike Welch, manager sprzedaży i marketingu w Mammut Sports Group North America. – Sean jest niesamowicie silnym, zapalonym i skoncentrowanym wspinaczem, który dominuje we wspinaczce sportowej i boulderingu na arenie międzynarodowej – dodaje.

Jestem naprawdę podekscytowany tym, że należę do teamu Mammuta; dołączenie do zespołu tak utalentowanych wspinaczy jest jednocześnie inspirujące i motywujące – mówi McColl. – Ta współpraca jest jedną z tych, które pomogą mi osiągnąć moje wspinaczkowe cele, podczas testowania najnowszych osiągnięć wspinaczkowego sprzętu – zapewnia.

Źródło: www.snewsnet.com

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0