HomeImprezy outdoor

Najlepsi młodzi alpejczycy zmierzą się w widowiskowym TAURON Energy Ski Cup

Już w najbliższą sobotę 13 marca br., w Krynicy – Zdroju po raz kolejny w szranki staną najbardziej obiecujący młodzi narciarze alpejczycy. Walcząc o prawo startu w finale cyklu TAURON Energy Ski Cup, będą rywalizować w niezwykle widowiskowej konkurencji jaką jest slalom równoległy. Ta adresowana do młodzieży seria zawodów jest jednym z kluczowych elementów projektu TAURON Bachleda Ski, którego celem jest odbudowanie narciarstwa alpejskiego w naszym kraju.

Tauron Energi Ski Cup (fot. Tauron Bachleda Ski) Tauron Energy Ski Cup (fot. Tauron Bachleda Ski)

Areną zmagań młodych zawodniczek i zawodników będą stoki Jaworzyny Krynickiej, szczytu w Beskidzie Sądeckim wznoszącego się na wysokość 1114 m n.p.m. i górującego nad słynnym uzdrowiskiem.

Formuła zawodów odbiega od tego co zawodnicy trenują na co dzień. Jest zdecydowanie bardziej wciągająca dla postronnego widza, jako, że zawodnik walczy z realnym przeciwnikiem, a nie wyłącznie z czasem. – Slalom równoległy to duża szansa na podniesienie atrakcyjności narciarstwa alpejskiego dla kibica. Dzięki zawodom takim jak te, będziemy także w stanie wybrać najbardziej utalentowaną młodzież, która objęta zostanie rozbudowanym programem treningowym o nazwie TAURON OlimpijSki – mówi pomysłodawca projektu TAURON Bachleda Ski, Andrzej Bachleda – Curuś.

Tauron Bachleda Ski (fot. Tauron Bachleda Ski)Tauron Energy Ski Cup (fot. Tauron Bachleda Ski)

Cykl zawodów przeznaczony jest dla młodzieży urodzonej w latach 1996 – 1997 oraz 1998 – 1999 (Junior B oraz Junior C). Pierwsza edycja TAURON Energy Ski Cup została rozegrana w Czarnej Górze w Kotlinie Kłodzkiej. Nadchodząca impreza w Krynicy będzie już drugą odsłoną tych zawodów. Natomiast finałowa batalia o miejsca w grupie szkoleniowej objętej wzmożonym treningiem rozegra się w Zakopanem.

Organizatorzy nie dają młodym zawodnikom żadnej taryfy ulgowej ze względu na wiek. Ich rywalizacja przebiegać będzie dokładnie na tych samych trasach, na których tydzień później mierzyć się będą ich starsi koledzy, walczący już na poziomie profesjonalnym o tytuł Mistrza Polski Seniorów PZN. Więcej informacji o kolejnych odsłonach akcji TAURON BachledaSki na www.tauronbachledaski.pl oraz na www.facebook.com/TauronBachledaSki.

Piotr Gnalicki

SnowPR

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0