HomeNowości z rynku

Nowa kolekcja bielizny Fuse na wiosnę-lato 2011

Fuse to znany niemiecki producent bielizny termoaktywnej, skarpet i akcesoriów. Do atutów firmy należą wysokiej jakości materiały, innowacyjne technologie, funkcjonalność oraz korzystny stosunek ceny do wydajności. Od kwietnia na polskim rynku dostępna będzie kolekcja wiosna-lato 2011.

Pierwsza warstwa ubrania ma bezpośredni kontakt ze skórą i w przeciwieństwie do innych warstw jest najistotniejsza dla określenia komfortu, wydajności oraz satysfakcji podczas uprawiania sportu. Wilgoć musi być transportowana od skóry szybko i sprawnie. To pozwoli utrzymać ciało suchym i odpowiednio wyregulować jego temperaturę. Innowacyjne produkty pierwszej warstwy mogą zrobić jeszcze więcej. Tak więc nie można pominąć Fuse.

Technologia Fuse korzysta z wysokiej jakości funkcjonalnych włókien, które pochłaniają wilgoć, transportują ją i niezwykle szybko odparowują na zewnątrz, pozostawiając na skórze uczucie suchości i ciepła. Komfort, dobre samopoczucie i wydajność pozostają nienaruszone.

  • Komfort

Przyjemnie miękki, bezwonny, elastyczny i szczególnie delikatny dla skóry – taki jest system pierwszej warstwy, co jest bardzo ważne dla wygody i dobrego samopoczucia. Zasada zachowania świeżości jest tutaj bezkonkurencyjna. Zintegrowanie warstw srebra z jonami srebra przynosi antybakteryjne efekty i neutralizuje zapachy.

Dodatkowo komfort i doskonałe dopasowanie się do sylwetki uzyskano dzięki bezszwowemu szyciu. Nie ma tu miejsca dla tradycyjnych grubych szwów, które mogą powodować tarcia. 

  • Wentylacja 

Cyrkulacja odpowiedniej ilości powietrza ma znaczenie zasadnicze. Specjalne wzory tkanin Fuse wspierają obieg powietrza i regulują temperaturę ciała. Wilgoć może więc parować szybciej i nadmierne ciepło ulega rozproszeniu. Wynik: organizm wykazuje większą chęć do działania. 

  • Ergonomia

Tutaj są same różnice. To stanowi powód, dla którego system pierwszej warstwy jest stworzony osobno dla ciała mężczyzny i ciała kobiety. Rozbudowany system kanalików składający się ze stref ciepła i wilgoci, stref ochronnych i elastycznych stworzony jest w celu optymalnego dopasowania do indywidualnej sylwetki i wymagań.

  • Bezpieczeństwo

System pierwszej warstwy działa jak ochrona skóry. Ergonomicznie wyprofilowane strefy ochronne, amortyzacja w odpowiednich miejscach i antyrefleksowa ochrona przed promieniowaniem UV zapewnienia bezpieczeństwo we wszystkich rodzajach sportu. Hasło Fuse to: „We dress. You Win”. Dlatego też marka zjednała sobie poparcie wielu klientów a także czołowych sportowców: Andi Birnbacher – czterokrotnego mistrza świata juniorów, srebrnego i złotego medalisty na mistrzostwach świata w biathlonie; Ricco Gross – multimedalisty igrzyski olompijskich i mitrzostw świata, najbardziej utytułowanego mężczyzny w historii startów Niemiec na zimowych olimpiadach. 

Andi Birnbacher i Ricco Gross (fot. we-dress-you-win.com)Andi Birnbacher i Ricco Gross (fot. we-dress-you-win.com)

  • Technologie:

System podwójnej warstwy

Technologia Fuse opiera się na systemie podwójnej warstwy o konstrukcji plastra miodu, dzięki czemu produkty Fuse są bardzo wygodne nawet podczas ekstremalnego wysiłku fizycznego. Dwie warstwy przyspieszają transport wilgoci od wewnątrz na zewnątrz – szybko pochłaniając wilgoć na skórze i skutecznie ją odparowując. Technologia plastra miodu oznacza, że bielizna nie przylega do skóry, lecz pozostawia konieczną przestrzeń między skórą a ubraniem, co sprzyja optymalnej termoregulacji. 

System bezszwowy

Tradycyjne szwy mogą powodować dyskomfort podczas dłuższego poruszania się. Przeważnie pokaźnych rozmiarów, są niezbyt elastyczne i mogą powodować nieprzyjemne tarcia. Wzór szwu u Fuse jest poprowadzony praktycznie bezszwową trasą. Materiały te są połączone w taki sposób, że droga łączenia jest niezwykle gładka i niewyczuwalna. Materiał pozostaje elastyczny, jest doskonale dopasowany, dzięki czemu ubrania są bardzo wygodne. Zupełnie jak druga skóra.

System pierwszej warstwy 3D

Dzięki systemowi pierwszej warstwy 3-D, znanemu również jako 3-D technologii dziewiarskich, włókna w bieliźnie współdziałają we wszystkich trzech wymiarach, długości, szerokości i głębokości. Obejmują one ciało, nie powodując uczucia ścisku, dzięki czemu bielizna Fuse dostosowuje się do indywidualnych potrzeb, jest ergonomiczna, wygodna i niezwykle komfortowa.

Technologia sieci

Przy projektowaniu wysokiej jakości funkcjonalnej odzieży sportowej, najwyższy nacisk kładzie się na oddychanie. Technologia sieci opiera się więc na szczególnie skutecznym sieciowym splocie, który bardzo wspomaga oddychalność i może być używany w różnych materiałach. 

Ponadto Fuse wykorzystuje w swoich produktach: Polamid (PA), Poliester, Polipropylen, Hipora, Coolmax, Lycra, Meraklon, Thermolite, Tectel, Kevlar oraz Thinsulate.

  • Kolekcja wiosna-lato 2011:

Megalight 140 T-SHIRT Men, Women


Skład: Polyamid 78% Polyester 22%

Opis: konstrukcja strefowa, bezszwowa, Fuse Keeps Fresh, dwu warstwowa w konstrukcji 3D.

Kolor: black, silver, white

Rozmiary: Men – M, L, XL, XXL Women – S, M, L, XL

Sugerowana cena detaliczna: 109 zł

 

Megalight 140 Tanktop Men, Women

 


Skład: Polyamid 78% Polyester 22%

Opis: Konstrukcja strefowa, bezszwowa, FUSE KEEPS FRESH, dwuwarstwowa w konstrukcji 3D.

Kolor: black, silver, white Rozmiary: Men – M, L, XL Women – S, M, L

Sugerowana cena detaliczna: 89 zł

 

Megalight 140 Slip Men, Women


Skład: Polyamid 78% Polyester 22%

Opis: Konstrukcja strefowa, bezszwowa, FUSE KEEPS FRESH, dwuwarstwowa w konstrukcji 3D.

Kolor: black Rozmiary: Men – M, L, XL Women – S, M, L

Sugerowana cena detaliczna: 69 zł

 

Megalight 140 Boxer Men


Skład: Polyamid 78% Polyester 22%

Opis: Konstrukcja strefowa, bezszwowa, FUSE KEEPS FRESH, dwuwarstwowa w konstrukcji 3D.

Kolor: Black Rozmiary: Men – M, L, XL

Sugerowana cena detaliczna: 69 zł 

 

Skarpety Outdoor Trekking A 100 Unisex


Skład: Polyamid nylon 38% Polyamid Microlon 29% Polypropylene 31% Elastan 2%

Opis: Wysokie skarpety mocno oddychające, skarpeta Lewa/Prawa, bezszwowa, bezuciskowa, wzmocnienia pięty i palców umożliwiają wysoki komfort noszenia, stabilne utrzymanie skarpety w każdych warunkach, miłe dla stopy.

Kolor: bronzato/grey

Rozmiary: Unisex– 35-38, 39-42, 43-46, 47-49

Sugerowana cena detaliczna: 49 zł

 

Skarpety Outdoor Trekking E 100 Kids


Skład: Cotton 52% Polyamid 24% Polypropylene 22% Elastan 2%

Opis: Wysokie dzieciące skarpety, skarpeta Lewa/Prawa, bezszwowa, bezuciskowa, wzmocnienia pięty i palców umożliwiają wysoki komfort noszenia, stabilne utrzymanie skarpety w każdych warunkach, miłe dla stop,y wykonane z naturalnych włókien.

Kolor: black/anthracite tortora/light grey

Rozmiary: Kids – 27-30; 31-34

Sugerowana cena detaliczna: 29 zł 

 

Head Specials PocketHeads


Skład: Polyerster Neopropen 100%

Opis: Oryginalna miękka czapka POCKETHEADS, chroni przed słońcem i wiatrem aktywnego człowieka, wykonana w tradycyjnym kroju sportowym do użytkowania również na co dzień, POCKETHEADS jest bardzo wygodna i jak sama nazwa wskazuje zmieści się do kieszeni, wysoka oddychalność, szybkoschnąca.

Kolor: Round grey, africa, bicycle, freestyle gg, pepper, stone, pro three, elmwood

Rozmiary: One size

Sugerowana cena detaliczna: 59 zł

Źródło: Karibu

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0