HomeRynek outdoor

Kijki trekkingowe Black Diamond Ultra Distance Z-Poles wyróżnione nagrodą Backpacker Editors’ Choice

Firma Black Diamond Equipment została uhonorowana nagrodą Backpacker Choice Award 2011 – najbardziej prestiżową nagrodą, przyznawaną co roku produktom w uznaniu za ich wyjątkową innowacyjność w dziedzinie projektu, materiału lub funkcjonalności.

Black Diamond Ultra Distance Z-Pole jest serią kijów trekkingowych, która została wyróżniona jedną z trzynastu przyznanych w tym roku nagród.

Ultra Distance są zupełnie nową kategorią składanych, super lekkich kijów trekkingowych. Modele te znajdą zastosowanie w dyscyplinach takich jak trail running czy hiking, jak również w każdej innej dziedzinie outdoorowej aktywności, w której liczy się niska waga i kompaktowe wymiary po złożeniu. Cena kompletu kijów Ultra Distance Z-Pole to 249.95 $. Para kijów waż tylko 269 g. Model będzie dostępny w sprzedaży od wiosny.

Recenzje sprzętowe magazynu Backpacker mają wielu imitatorów, kilku konkurentów i nic co byłoby im równe – mówi Jonathan Dorn, redaktor naczelny magazynu – A to dlatego, że żaden inny magazyn czy portal internetowy nie przeprowadza takich dogłębnych, wyczerpujących i bezstronnych testów jak nasz zespół pod przywództwem redaktora sprzętowego Kristin Hostetter. Trzon zespołu stanowią testerzy, którzy łącznie szczycą się setkami lat spędzonych na szlaku, wliczając w to pierwsze wejścia, dodatkowo mogą się pochwalić dekadami doświadczenia sprzedażowego i są ekspertami w każdej dyscyplinie outdoorowej. Kirstin wystawia sprzęt na niespotykane gdzie indziej warunki i obciążenia, w każdej sytuacji terenowej i pogodowej jaką tylko można sobie wyobrazić. Ona także czuwa nad transparentnością procesu testowego, który dosłużył się wielkiego zaufania ze strony czytelników, sprzedawców i producentów. Efektem są recenzje, które wskazują klientom na dobre, wytrzymałe produkty, które wciąż dowodzą swojej wartości poprzez lata użytkowania – zapewnia Jonathan Dorn.

To wspaniała informacja. Nasze doświadczenie z projektowaniem kijów trekkingowych pozwalają nam na zajęcie wyjątkowej perspektywy, z której podjęliśmy prace nad serią Z-pole. Zaczęliśmy od samego początku mając na celu rozwinięcie ostatecznej, lekkiej, składanej technologii, optymalnej dla działań podejmowanych przez długodystansowych hikerów, biegaczy wytrzymałościowych oraz wszystkich działających szybko i „na lekko”. Jesteśmy usatysfakcjonowani uznaniem wyrażonym przez zespół magazynu Backpacker – mówi Thomas Laakso, jeden z dyrektorów Black Diamond.

Jonathan Dorn, redaktor naczelny magazynu Backpacker, wraz z grupą testową, wręczył nagrodę podczas corocznych targów Outdoor Retailer Winter Market.

Nagroda przyznawana jest już od 1993 roku przez zespół redaktorski magazynu Backpacker aby uhonorować najlepsze produkty roku, wyłonione w oparciu o wielomiesięczne testy terenowe, przeprowadzone przez doświadczonych wspinaczy i hikerów. Nagroda nie posiada wyszczególnionych kategorii ani stałej liczby laureatów; produkty i testy decydują o tym kto, za co i czy w ogóle zostanie wyróżniony.

Źródło: snewsnet.com

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0