HomeRynek outdoorImprezy outdoor

Polartec jest sponsorem Finału Pucharu Świata w narciarstwie wysokogórskim

W sobotę, 16 kwietnia br. w Zakopanem odbędzie się Finał Pucharu Świata w narciarstwie wysokogórskim – po raz pierwszy w historii tej dyscypliny Finał będzie zorganizowany poza Alpami. Zawody te będą ukoronowaniem rywalizacji najlepszych zawodników świata. Marka Polartec jest jednym ze sponsorów generalnych tej imprezy.

Od wielu lat w Zakopanem odbywają się zawody – Memoriał im. Piotra Malinowskiego – które uważane są za najbardziej prestiżowe w tej dyscyplinie sportu organizowane poza Alpami. Dlatego międzynarodowa Federacja Narciarstwa Wysokogórskiego IFIS zdecydowała w tym roku przyznać im rangę Finału.

Trasa zawodów wiedzie przez najbardziej malowniczy rejon Tatr – okolice Kasprowego Wierchu. W Zakopanem spodziewanych jest ponad 300 zawodników – zapisy trwają. Zapowiada się pasjonująca rywalizacja i wszystko wskazuje na to, że walka o Puchar Świata 2011 trwać będzie do ostatnich metrów. Marka Polartec jest jednym ze sponsorów generalnych tej imprezy.

Polartec jest światowym liderem w tworzeniu i produkcji specjalistycznych dzianin o wysokiej wytrzymałości. Dla zdobywców pierwszego miejsca w klasyfikacji generalnej PŚ kobiet i mężczyzn marka Polartec przygotowała specjalną nagrodę – odzież wykonaną z Polartec Power Shield Pro. Dzianina ta to najnowocześniejszy softshell dostępny na rynku, charakteryzuje się niezwykle wysokim poziomem odporności na wodę, a jednocześnie doskonałą oddychalnością.

Natomiast dla wszystkich zawodników biorących udział w tych zawodach, przygotowano bluzy wykonane z Polartec Power Stretch. Dzianina ta posiada unikatową dwuwarstwową konstrukcję, doskonale odprowadza wilgoć, a jej cechą szczególną jest niebywała elastyczność – rozciąga się w czterech kierunkach. Dzięki tym właściwościom Polartec Power Stretch doskonale dopasowuje się do budowy ciała, lekko opina się na nim, ale nie krępuje ruchów. Miękka powierzchnia Polartec Power Stretch zapewni biegaczom komfort użytkowania oraz ciepło i jednocześnie ochroni ich przed przegrzaniem.

Marka Polartec oferuje również wiele innych rodzajów dzianin, od lekkich warstw wewnętrznych odprowadzających wilgoć z dala od skóry, po warstwy zewnętrzne – chroniące przed ekstremalnymi warunkach pogodowymi. Dzianiny te są wykorzystywane do szycia ubrań przez uznane marki odzieżowe, np. Warmpeace. Polartec od lat rozwija swoją działalność i tworzy nowe produkty z jednoczesną dbałością o środowisko. Firma od 1993 roku oferuje swoim klientom dzianiny wykonane z materiałów wtórnie przetworzonych – w ciągu ostatnich pięciu lat oferowany przez Polartec asortyment dzianin z nich wytwarzanych wzrósł z 10% do 31% rocznej produkcji. Dzięki temu, znacznie ograniczono zużycie energii i emisję CO2 – do 27 000 ton w 2009 roku.

Więcej informacji: www.polartec.com oraz www.memoriał.topr.pl.

Źródło: Polartec

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0