HomeImprezy outdoor

Mistrzowie boulderingu i muzyka na żywo w jednym – czyli adidas Rockstars

Wyjątkowo dużo mamy w tym roku imprez boulderowych. Samych edycji Pucharu Świata jest w tym sezonie aż dziewięć, są imprezy „plenerowe” na czele z najsłynniejszymi Melloblocco i PADani w Petrohradzie (czeskie zawody już za nami) etc. Cały czas jednak trwa poszukiwanie nowej jakości i nowych formuł dla boulderowej rywalizacji. Najlepszym przykładem takiej innowacyjnej formuły jest impreza adidas Rockstars w tyrolskiej dolinie Oetztal.

Organizatorzy adidas Rockstars (to część większej imprezy pod nazwą Outdoor Experience) postanowili uatrakcyjnić rywalizację zawodnikom (i publiczności) i zdecydowali się połączyć zmagania na boulderowej scenie z muzyką na żywo.

Pomysł, wydaje się, jak najbardziej trafiony. Na dowód już teraz udział w inauguracyjnej imprezie zapowiedziało 36 najlepszych boulderowców w rankingu, w tym 8 mężczyzn i 5 kobiet z topowych dziesiątek. Live music to oczywiście nie jedyny wabik addidas Rockstars. Kuszą także nagrody, do podziału dla najlepszych jest 20 tysięcy Euro.

Czy nowa formuła się sprawdzi będziemy mogli przekonać się 28-31 lipca. A w takt zespołów grających na scenie bouldery atakować będą między innymi tacy mistrzowie jak: Anna Stöhr, Alex Johnson, Juliane Wurm, Mélissa Le Nevé, Cecile Avezou, Katharina Saurwein, Kilian Fischhuber, Dimitry Szarafudinow, Rustam Gelmanow, Guillaume Glairon Mondet i wielu innych.

W sumie w adidas Rockstars wystartuje 40 mężczyzn i 25 kobiet. Do półfinałów przepustkę otrzyma 20 zawodników i 10 zawodniczek, a w finałach wystartują już najlepsze szóstki. To jednak nie koniec. Zabawa będzie trwała dalej, bo trójka najmocniejszych zawalczy jeszcze o miejsce w wielkim superfinale.

Więcej szczegółów na stronie: www.adidas-rockstars.com.

Dorota Dubicka

wspinanie.pl

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0