HomeRynek outdoor

Zbliżają się targi rowerowe BIKE EXPO

W dniach 21-24. lipca 2011 w stolicy Bawarii – Monachium na Nowych Terenach Targowych odbędzie już 3. edycja międzynarodowych targów rowerowych BIKE EXPO.

Wraz z nadchodzącą edycją targi, na życzenie branży, poszerzają swoje portfolio o nowe segmenty MTB Bikes i Road Bikes (rowery szosowe), które dołączą do dwóch pozostałych obszarów Urban Mobility (rowery miejskie) i E-bikes (rowery elektryczne).

Na najbliższych targach BIKE EXPO 2011 blisko 300 wystawców i ponad 400 marek zaprezentuje swoją ofertę publiczności złożonej zarówno ze specjalistów jak i klientów ostatecznych.

Dzięki doskonałej lokalizacji targów – w sercu Europy, w centrum Bawarii, regionie Niemiec bardzo rozwiniętym pod względem turystyki rowerowej a zarazem w regionie, uchodzącym w Niemczech za jeden z największych rynków zbytu dla rowerów górskich (10 mln ludzi w promieniu 150 km), targi monachijskie oferują branży rowerowej doskonałą platformę do prezentacji produktów, umożliwiają orientację w aktualnie dostępnej na międzynarodowym rynku ofercie oraz obserwację nowych trendów, uzupełnienie asortymentu, a także testy produktów.

W tym roku na targach BIKE EXPO 2011 po raz drugi zostaną przyznane nagrody Bike Expo BrandNew Awards dla najbardziej innowacyjnych produktów w branży rowerowej. Ubiegłoroczna premierowa edycja konkursu przeszła najśmielsze oczekiwania. Napłynęło 116 zgłoszeń z 15 krajów z całego świata. W gronie zwycięzców pierwszej edycji znalazła się również polska firma VELO/Dartmoor , która nagrodzona została w kategorii sprzętowej BIKE za doskonałą konstrukcję ramy Shine. W gronie finalistów w kategorii Singlespeed znalazła się natomiast inna polska marka Creme za stylowy rower miejski z duszą.

Kto znajdzie się w tym roku w prestiżowym gronie nagrodzonych dowiemy się już wkrótce. Informacji na ten temat szukaj już pod koniec czerwca na www.bikeexpo-brandnew.com

Pierwsze dwa dni targów Bike Expo 2011 (21-22. lipca, czwartek-piątek) są przeznaczone wyłącznie dla specjalistów z branży, dwa kolejne (23-24. lipca, sobota-niedziela) otwarte są również dla publiczności. Organizator spodziewa się ponad 6000 odwiedzających z branży podczas pierwszych dwóch dni branżowych i ponad 20.000 publiczności w ciągu dni otwartych dla klientów ostatecznych.

Po raz pierwszy w przeddzień targów Bike Expo 2011, 20. lipca 2011 (środę) zostanie zorganizowany również DEMO DAY, dzień testów przeznaczony dla prasy i przedstawicieli handlu (udział w testach bezpłatny). DEMO DAY odbędzie się w położonym niedaleko Monachium parku rowerowym BIKEPARK SAMERBERG.

Organizator zapewnia bezpłatny transfer w obie strony spod terenów targowych. Podczas testów dostępne będą 3 trasy dostosowane do specyfiki prezentowanych grup produktów. Testujący rowery elektryczne będą mieli możliwość pokonać trasę 3,5 km prowadzącą między pojedynczymi osadami.

Dla miłośników rowerów wyścigowych przygotowana została trasa asfaltowa o długości 12,5 km, podczas której pokonać trzeba będzie wzniesienie o wysokości ok. 200 m (nachylenie terenu ok. 10%). Zwolennicy rowerów górskich będą mieli okazję przetestować je na odcinku o długości ok. 6 km, na którym coś dla siebie znajdą fani freeride jak i dirt bikes.

Podobnie jak w roku ubiegłym podczas targów Bike Expo 2011 odbędzie się jeden z najbardziej widowiskowych eventów dla miłośników mountainbike freeride. W tym roku event ten będzie nosił nazwę GO BIG Or GO HOME i zastąpi dotychczasowy znany pod nazwą BIG in BAVARIA.

Ze względu na nieprzewidywalność i anomalie pogodowe, jakie zdarzają się w tym okresie, organizator zdecydował się przenieść widowiskowy Dirt Jump-Contest do hali, aby zapewnić niezakłócony złą pogodą przebieg kwalifikacji i samego konkursu jak również zapewnić bezpieczeństwo zawodnikom i licznej widowni.

Konkurs GO BIG or GO HOME otrzymał srebrny status w ramach Freeride Mountain Bike World Tour, a to gwarantuje event na najwyższym światowym poziomie.

Więcej informacji na temat targów BIKE EXPO + rejestracja odwiedzających: www.bike-expo.com.

Zainteresowanych pomocą w organizacji wyjazdu na targi BIKE EXPO do Monachium prosimy o kontakt z polskim przedstawicielstwem targów BIKE EXPO: Pro Business Consulting, Joanna Biernacka-Goworek, e-mail: jbiernacka@pro-business.eu, tel. + 48 695 744 503.

Uwaga: specjalna oferta wyjazdu dla sklepów rowerowych!

Źródło: BIKE EXPO

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0