HomeRynek outdoor

Namiot marki Terra Nova został rekordzistą Guinnessa

Marka Terra Nova pobiła rekord Guinnessa namiotem Laser Ultra 1, który jest obecnie najlżejszym namiotem dostępnym na rynku. Niedawno firma otrzymała potwierdzenie, że namiot, który waży blisko 600 g, został rekordzistą.

Terra Nova Equipment, namiot Laser Ultra 1Terra Nova Equipment, namiot Laser Ultra 1

To nie pierwsze tego typu wyróżnienie dla Terra Novy. W 2004 roku ważący jeden kilogram jednoosobowy namiot Laserlite również trafił do Księgi Guinnessa za najlżejszy dostępny na rynku namiot. Minęło siedem lat i cztery rekordy Guinnessa, a waga namiotu spadła prawie o połowę, osiągając 581 g.

Laser Ultra 1 został zaprojektowany z myślą o krótkich wypadach w teren. Choć styl namiotu wpisuje się w popularną linię namiotów Laser, to pod względem designu pewne cechy wyróżniają Laser Ultra 1. Najbardziej rzuca się w tym przypadku w oczy kolor – półprzezroczysta, srebrna tkanina Ultra zastosowana w tropiku jest nie tylko niezwykle lekka, ale także wytrzymała.

Gdy namiot Laser Ultra 1 został po raz pierwszy zaprezentowany w lipcu 2010 roku na targach OutDoor we Friedrichshafen zdobył także nagrodę Gold European IF Design Award. 

To wspaniałe zobaczyć, że nasze inwestycje w nowe technologie się opłacają. Kiedy wprowadzaliśmy Laserlite, ludzie byli sceptyczni co do solidności tak lekkich namiotów, siedem lat później aby jednoosobowy namiot mógł być uznany za lekki musi ważyć mniej niż 1 kilogram i nasze projekty stały się wzorcem w tej konkurencji – mówi Andy Utting, dyrektor zarządzający w firmie Terra Nova.

Źródło: Terra Nova Equipment

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0