HomeRynek outdoor

Equip zapowiada powrót linii odzieży marki Lowe Alpine

Equip, właściciel marek Rab, Podsacs, outdoor designs oraz Integral Designs kupił Lowe Alpine w efekcie procesu upadłościowego. Kwota zakupu pozostaje niejawna. Nowy właściciel zapowiada wznowienie linii odzieży z logo Lowe Alpine.

Equip Outdoor Technologies, prywatna spółka ulokowana w Wielkiej Brytanii, której właścicielem jest Matt Gowar przenosi siedzibę Lowe Alpine do Kendal w Anglii, gdzie w dalszym ciągu trwa produkcja plecaków marki.

Lowe Alpine od dawna cieszy się światowym uznaniem dzięki innowacyjnej linii plecaków i odzieży. Marka ma także długą tradycję – została założona w Boulder w Stanach Zjednoczonych w 1967 roku przez słynnych braci Grega, Mikea i Jeffa Lowe. Następnie marka należała do włoskich właścicieli, a w ostatnim czasie miała coraz większe problemy finansowe. 

Wreszcie w ubiegłym roku włoskie banki zmusiły właścicieli marki do szukania zabezpieczenia przed wierzycielami. Od tamtej pory Matt Gowar i Equip dążył do nabycia marki – wysiłki te zostały zwieńczone 8 lipca tego roku.

Zanim rozpoczął się proces upadłościowy, marka miała już finansowe problemy. Jej były właściciel – Asolo, w sierpniu 2010 ogłosił wycofanie się z produkcji odzieży.

Już wtedy podejrzewano, że wkrótce drogi Asolo i Lowe Alpine się rozejdą. Współwłaściciel Asolo, Luca Zannatta mówił w wywiadach, że firma przenosi dział plecaków Lowe Alpine do Anglii, a Asolo skupi się na „swoich zasobach i na tym na czym zna się dużo lepiej, czyli na produkcji butów”.

Equip chce doprowadzić Lowe Alpine do dawnej świetności. Lowe Alpine kiedyś chwalona jako lider rynku, w ostatnim czasie straciła reputację z powodu komentarzy o niedostarczonych i spóźnionych zamówieniach i słabej obsłudze klienta. 

Lowe ALpine ma teraz globalne wsparcie infrastruktury jakie daje Equip, sprzedawcy mogą być pewni, że produkty marki będą znikać z półek – mówi Gowar w wywiadzie dla SNEWS.

Equip rozrósł się potężnie w ostatnim czasie i w następstwie kupna marek Rab i Podsacs okazał się jednym z najszybciej rozwijających się europejskich producentów specjalistycznej odzieży i sprzętu outdoorowego.

Komentując najnowszy zakup Matt Gowar powiedział: Od dawna podziwiałem markę Lowe Alpine, podczas ostatnich 20 lat pracy w outdoorze była dla mnie inspiracją. Jestem niezmiernie zadowolony mogąc być związanym z marką będącą kamieniem węgielnym naszej branży.

Zarząd Equip wesprze Lowe Alpine globalnie dzięki wykorzystaniu dźwigni jaką stał się sukces marki Rab – dodaje Gowar, który ostatnie 3 lata spędził w USA tworząc amerykański oddział marki Rab. Jak mówi, wiedza wyniesiona z tej lekcji będzie kluczowa aby zrealizować potencjał marki Lowe Alpine.

Obecnie Gowar wróci do Anglii i będzie kontynuował funkcję CEO jaką pełni w Equip. – Miałem szanse ustanowić pierwszy amerykański oddział brytyjskiej marki odzieży technicznej. Teraz nie mogę się doczekać następnego wyzwania by odnowić wizerunek marki Lowe ALpine.

Dotychczas zarządzający marką Lowe Alpin nadal mogą liczyć na kontynuacje swoich zadań. Należy do nich m.in. prezes European Outdoor Group – David Udberg, obecny MD Lowe Alpine, który teraz przejmie funkcję Head of Sales and Marketing dla wszystkich marek Equip.

Po zakupie Lowe Alpine Equip będzie kontynuował produkcję plecaków i już ogłosił zamiary, aby jak najszybciej wprowadzić linię odzieży z powrotem na rynek. Plany zakładają rozwinięcie linii odzieży Lowe ALpine w Europie jeszcze przed rokiem 2013, a na rynku amerykańskim do sezonu jesień-zima 2015.

Marki Rab i Lowe Alpine będą miały odrębne zespoły projektowe. – Jest dla nas niezwykle ważne, aby zarówno Rab jak i Lowe Apine utrzymały swój wyjątkowy, indywidualny charakter i aby każda z nich miała swoją odrębną tożsamość i pozycję na rynku – mówi Chris Harding, dyrektor zarządzający w Equip.

Źródło: Equip Outdoor Technologies, snewsnet.com

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0