HomeImprezy outdoor

Maraton wspinaczkowy w Górach Sokolich

Jutro, 1 październia, odbędzie się w skałkach Gór Sokolich koło Jeleniej Góry trzecia edycja maratonu wspinaczkowego „Big Wall w Sokołach”. Zawody – tak jak i w poprzednich edycjach – rozgrywane będą w formie towarzyskiej, a ich głównym celem będzie wspinanie i dobra zabawa.

Impreza organizowana jest przez Wrocławski Klub Wysokogórski oraz Ośrodek Szkoleniowy „Tabor pod Krzywą”. Zawody wliczane są do Pucharu „Naszych Skał”.

W ciągu 7 godzin (10.00 – 17.00) uczestnicy będą starali się pokonać jak najdłuższy dystans wspinaczkowy, zliczając długość i trudności kolejnych przebytych dróg. Wieczorem na Taborze odbędzie się ogłoszenie wyników i rozdanie nagród no i oczywiście spotkanie przy ognisku.

Reguły rywalizacji

1. Udział w imprezie jest otwarty dla osób pełnoletnich, jednak klasyfikowane będą tylko zespoły wspinaczkowe, przy czym zespół musi liczyć co najmniej dwie osoby.

2. Uczestnicy w trakcie trwania maratonu (od 10:00 do 17:00) mogą pokonywać zarówno drogi ubezpieczone, jak i drogi o asekuracji naturalnej. Wypełnione karty startowe zespół ma obowiązek przekazać organizatorom na Taborze najpóźniej do godziny 18:00.

3. Prowadzący wspina się czysto-klasycznie (minimalny styl – PP), drugi wspina się z górną asekuracją klasycznie, ale dozwolone jest obciążanie liny (minimalny styl – AF).

4. Nie można powtarzać dróg, a ewentualny wspólny odcinek dwóch dróg nie może być kluczowy dla jednej z nich ani dłuższy niż połowa drogi.

5. Zawody rozgrywane są bez sędziów w formule towarzyskiej.

6. Zawody obywają się na istniejących drogach wspinaczkowych całych Sokolików (obszar wzgórza Sokolik i Krzyżnej Góry).

7. Wspinanie odbywa się na własną odpowiedzialność.

8. Mimo że uczestnicy biorą udział w imprezie wyłącznie na własną odpowiedzialność, niedozwolone jest pokonywanie dróg bez liny lub z pominięciem zasad bezpiecznej asekuracji. Stwierdzone odstępstwa od tej reguły będą skutkować automatyczną dyskwalifikacją.

Kategorie

W zasadniczej Kategorii „Open” będą mogli brać udział wszyscy chętni (osoby pełnoletnie), przewidujemy też wyróżnienia w dodatkowych kategoriach:

  • najlepszy zespół kobiecy
  • najlepszy zespół w kategorii „masters” (każdy z członków zespołu ma ukończone 40 lat)
  • najlepszy zespół z Wrocławskiego KW

Na zwycięzców czekają cenne nagrody!

Więcej informacji na stronie naszeskaly.pl.

Źródło: Nasze Skały

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0