HomeImprezy outdoor

Tauron Bachleda Ski – zgrupowanie na lodowcu Hintertux

W dniach 15 – 22 października br., team najzdolniejszych, młodych alpejczyków uczestniczących w programie treningowym TAURON OlimpijSki, odbędzie kolejne z serii zgrupowań. Tym razem narciarze udadzą się do austriackiej doliny Zillertal by trenować na górującym nad nią lodowcu Hintertux.

Region Zillertal jest jednym z największych regionów narciarskich w Austrii – oferując zimą ponad 660 km tras, stanowi prawdziwy raj dla każdego amatora dwóch desek. Jesienią czynna jest jednak wyłącznie najwyżej położona część ośrodka – lodowiec Hintertux. Będąc jednym z niewielu miejsc w Europie, gdzie o tej porze roku utrzymują się dobre warunki śnieżne, lodowiec przyciąga przekrój całego świata narciarskiego Starego Kontynentu. Dzięki swojemu położeniu na wysokości ponad 3000 m n.p.m. stanowi doskonałą arenę dla wszystkich, którzy trenują różne formy wyczynowego narciarstwa alpejskiego.

Nasz team pod okiem trenera Andrzeja Bachledy – Curusia Juniora będzie mógł nie tylko sprawdzić swoją formę po sezonie przygotowawczym i przed nadchodzącą wielkimi krokami zimą, ale także podpatrzyć jak ich narciarscy idole przygotowują się do startów w najważniejszych zawodach. Od wczesnych godzin porannych wydzielone fragmenty tras pokrywa gąszcz slalomowych tyczek, nieustannie słychać charakterystyczny dźwięk gdy uderzają one o śnieg po przejeździe kolejnego zawodnika, a snowpark zapełnia czołówka europejskich freeskierów wykonujących na skoczniach swoje niesamowite ewolucje.

Po wyjazdach do Les Deux Alpes, gdzie głównie szlifowaliśmy technikę, na Hintertuxie przyjdzie wreszcie moment pierwszych sprawdzianów czasowych. Ekipa musi wdrażać się już w realia jady na czas – w końcu pierwsze starty w zawodach czekają ich na przełomie listopada i grudnia. Niezwykle cenne będzie wsparcie trenerskie oraz fachowe oko trenera i wielokrotnego medalisty narciarskich Mistrzostw Polski Wojciecha Gajewskiego. Zgodził się on wspomóc Andrzeja Bachledę – Curusia Juniora w wysiłkach szkoleniowych, z czego bardzo się cieszę – opowiada pomysłodawca projektu TAURON Bachleda Ski, Andrzej Bachleda – Curuś. Po powrocie ze zgrupowania w Austrii, młodych zawodników trenujących w ramach programu TAURON OlimpijSki czeka jeszcze jeden wspólny wyjazd, który będzie jednocześnie ostatnim sprawdzianem przed sezonem zimowym.

Więcej informacji o projekcie TAURON Bachleda Ski na www.tauronbachledaski.pl oraz na www.facebook.com/TauronBachledaSki.

Piotr Gnalicki

Snow PR

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0