HomeImprezy outdoor

Zimowa wyprawa na Broad Peak – rekrutacja uczestników

W związku z planem organizacji zimowej wyprawy na Broad Peak (8047 m n.p.m.) zimą 2012/2013, jak i z planem kontynuowania programu PHZ w 2012 roku i w latach następnych Kluby Wysokogórskie, zrzeszone w Polskim Związku Alpinizmu proszone są o zgłaszanie kandydatów na uczestników wymienionej wyżej wyprawy. Organizacja wyprawy jest już w toku – na przygotowanie składu nie zostało wiele czasu.

Kandydatury poparte muszą być niezbędnym doświadczeniem i wykazem przejść umieszczonym w elektronicznej bazie PZA. Dla osób z dobrym wykazem a bez doświadczenia na 8000 m będzie organizowana jesienna (wrzesień 2012) wyprawa na Cho Oyu. Kierownikiem wyprawy zimowej będzie Krzysztof Wielicki a współorganizatorem pozostającym w Polsce Artur Hajzer.

Można również zgłaszać kandydatów do letnich wypraw w 2013 roku i w latach następnych. To jest opcja dla tych zawodników, którzy niezbędne doświadczenie zdobywają lub uzupełnią w Tatrach i Alpach w nadchodzących sezonach letnich i zimowych i będą gotowi do poważniejszych wypraw później. Program PHZ jest otwarty również na osoby starsze niż 45 lat w kategorii „nestor”, które swoim wysokiej klasy wysokogórskim doświadczeniem wsparłyby wyprawy organizowane w ramach tego projektu.

Kandydatury wraz z klubową rekomendacją należy przesyłać na adres: artur.hajzer@pza.org.pl.

Z taternickim pozdrowieniem,

Artur Hajzer

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0