HomeNowości z rynku

Black Diamond z nagrodami

W ostatnich miesiącach marka Black Diamond została uhonorowana szeregiem amerykańskich nagród, zarówno dla produktów, jak i przedstawicieli firmy.

Czołówka Hybrid-Power Revolt marki Black Diamond otrzymała trzy nagrody Editor’s Choice.

Magazyn Backpacker wybrał czołówkę Black Diamond w ostatniej edycji nagrody Editor’s Choice 2013. Przyznawana corocznie od 1993 r nagroda, honoruje produkty, które wywarły największe wrażenie na redaktorów magazynu Backpacker podczas testów polowych, przeprowadzonych przez zespoły doświadczonych turystów i wspinaczy.

Black Diamond, czołówka Hybrid-Power RevoltBlack Diamond, czołówka Hybrid-Power Revolt

Dodatkowo, Trail Runner Magazine i National Geographic uhonorowały Hybrid-Power Revolt nagrodami Editors 'Choice 2013 i Gear of The Year. 

Revolt oznacza zmianę paradygmatu wszechstronności w akumulatorowych latarkach czołowych. Latarkę można doładować za pomocą prostego kabla USB, który można podłączyć do jakiegokolwiek źródła napięcia wyposażonego w wejście USB, czy to komputera czy ładowarki słonecznej.

Czołówka o mocy 110 lumenów może działać w oparciu o zasilanie pochodzące z dowolnego akumulatora NiMH Black Diamond lub standardowych baterii alkalicznych AAA.

Magazyn Climbing nagrodził z kolei nagrodą Editor’s Choice 2013 nowy produkt marki Black Diamond, Camalot X4 – najnowszy i najbardziej zaawansowany technicznie z rodziny Camalot™.

[video:http://vimeo.com/46403584]

Camalot X4 łączy opatentowaną technologię Stacked Axle Technology z wąską, zintegrowana głowicą, oferując większą wszechstronność w dopasowywani się do rys o różnej szerokości. 

Wreszcie OutdoorGearLab.com przyznał aż siedem nagród Edytor’s Choice produktom marki Black Diamond. Produkty nagrodzone to m.in.: Camalot™, uprząż wspinaczkowa Chaos, kijki trekkingowe Alpine Cork Carbon, plecak Bullet, przyrząd do asekuracji ATC-XP, rękawiczki asekuracyjne Stone i magnezję White Chalk.

Black Diamond, plecak BulletBlack Diamond, plecak Bullet

Jesteśmy bardzo dumni z tych wyróżnień – tak nagrody komentuje Ryan Gellert z marki Black Diamond. – Zdobycie tych nagród potwierdza, że nasz zespół rozumie potrzeby wspinaczy, narciarzy i wszystkich entuzjastów sportów górskich.

Oprócz wyróżnień przyznanych produktom marki, Peter Metcalf, dyrektor generalny i prezes Black Diamond Inc, został wyróżniony nagrodą Kirk Englehardt Business Ethics Award.

Wyróżnienie jest przyznawane przez Utah Valley University’s Center for the Study of Ethics i jego radę doradczą. Metcalf jest dziewiątym laureatem tej prestiżowej, corocznej nagrody.

Peter Metcalf, CEO Black Diamond Inc (fot. Black Diamond)Peter Metcalf, CEO Black Diamond Inc (fot. Black Diamond)

Nagroda ta nosi szczególne znaczenie, ponieważ mimo, że jestem bardzo dumny z naszych produktów, to jednak styl, w którym prowadzimy naszą działalność, znaczy dla mnie najwięcej – komentuje Metcalf.

Metcalf został również wyróżniony na IV gali Hall of Mountaineering Excellence organizowanej przez American Alpine Club (AAC).

AAC docenił pionierskie przejścia Metcalfa w górach Alaski, a także jego 30 lat w biznesie, najpierw jako szefa firmy Chouinard Equipment, a następnie prezesa Black Diamond Equipment, a także pozycję lidera i autorytetu jaką sprawuje w szeroko rozumianej społeczności wspinaczkowej w Stanach Zjednoczonych. 

Źródło: Black Diamond

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0