HomeRynek outdoor

Columbia Sportswear wolna od kolejnego procesu

Złożony w 2012 roku pozew stwierdzający, że Columbia Sportswear naruszyła tajemnicę umowy handlowej w procesie rozwoju technologii Omni-Heat Electric, został oddalony.

Spółka Innovative Sports, która złożyła pozew w marcu 2012 roku, „dobrowolnie oddaliła wszystkie roszczenia przeciwko Columbii i pisemnie zapewniła, że w przyszłości nie podejmie żadnych roszczeń, które byłyby skierowane przeciwko firmie Columbia”.

Informację potwierdzili przedstawiciele firmy Columbia. Zobowiązanie Innovative Sports jest wynikiem efektów postępowania sądu okręgowego Oregon Lane County Circuit Court, którego sędzia dwa miesiące temu oddalił pięć z sześciu przedstawionych wniosków.

Ostatecznie, żadna ze stron nie zapłaciła drugiej, a obie strony pokryły własne koszty sądowe.

Oddalenie i wycofanie wszystkich wniosków potwierdza naszą tezę, że ten proces opierał się na fikcyjnych przesłankach – powiedział Peter Bragdon, radca prawny Columbii i wiceprezes do spraw korporacyjnych i prawnych. – Wszystkie szczegóły sprawy, łącznie z warunkami pisemnej umowy o odwołanie roszczeń są publicznie dostępne.

Omni-Heat Electric okazała się udanym produktem marki Columbia, technologia jednak ma przed sobą kilka wyzwań. Jednym z nich są zgłaszane przypadki przegrzania przewodów, które doprowadziły Columbię do zawieszenia wprowadzenia nowych modeli, opracowanych przy użyciu tej technologii i wycofania części kolekcji z rynku. O sprawie pisaliśmy TUTAJ.

Źródło: snewsnet.com

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0