HomeImprezy outdoor

SALEWA oficjalnym sponsorem Zimowego Utramaratonu Karkonoskiego im. Tomka Kowalskiego

Marka SALEWA została oficjalnym partnerem Zimowego Ultramaratonu Karkonoskiego, który odbędzie się już 8 marca br.! Impreza dedykowana jest pamięci Tomka Kowalskiego – alpinisty, podróżnika i zapalonego ultramaratończyka.

Bieg wystartuje o 04:00 rano z centrum Karpacza, by po 52 kilometrach dotrzeć do mety na Polanie Jakuszyckiej, a jego trasa prowadzi przez cały grzbiet Karkonoszy – Budniki, Kowary, Przełęcz Okraj, Śnieżkę, Przełęcz Karkonoską, Śnieżne Kotły i Halę Szrenicką.

Na pokonanie tego dystansu 150 uczestników będzie miało 14 godzin i jak zapowiadają organizatorzy: „Należy przygotować się na niską temperaturę, opady śniegu, wiatr, mgłę; zmaganie z dyskomfortem i walkę z zimnem.” Brzmi niemożliwie? Właśnie dlatego impreza zadedykowana została Tomkowi Kowalskiemu: „Inspirował nas każdego dnia, a przede wszystkim sprawiał, że wierzyliśmy w to, że wszystkie marzenia można zrealizować – wystarczy chcieć i działać. Dał nam wiarę w to, że nie ma rzeczy niemożliwych…”.  I właśnie dlatego SALEWA postanowiła wesprzeć wszystkich, którzy  pragną pokazać, iż nawet głęboki śnieg topnieje przy woli walki ultramaratończyka.

W SALEWA niezwykle istotną rzeczą jest dla nas autentyczność. Osiągnięcia są wyznacznikiem ważnym, ale równocześnie niemalże bez znaczenia jeśli nie należą do sportowca autentycznego, prawdziwego w swojej pasji, poświęcającego się jej w pełni nie dla sławy i rozgłosu tylko dla samego sportu i radości płynącej z jego uprawiania.  Takich ludzi wspiera SALEWA na poziomie międzynarodowym i krajowym i dokładnie taki był Tomek Kowalski. Cieszymy się, że możemy wesprzeć kolejną wspaniałą sportową imprezę – tym razem przez wzgląd na hart ducha, jakiego wymaga od swoich uczestników oraz pamięć o Tomku – mówi Jacek Grzędzielski, General Manager SALEWA Polska, pasjonat narciarstwa, maratończyk ze startem w ultramaratonie Granią Tatr na koncie.

Więcej informacji o biegu znajduje się na oficjalnej stronie imprezy http://ultramaratonkarkonoski.pl, a lista startowa od paru dni pęka w szwach. Już teraz gratulujemy wszystkim, którym udało się zapisać i czekamy na Was w Karpaczu! Jak zapewniają organizatorzy: „Będzie zimno, będzie ciężko, będzie fantastycznie!”

Monika Młodecka

Salewa PR

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0