HomeImprezy outdoor

Bieg Łosia – majowe zawody biegowe w Puszczy Kampinoskiej

10 maja zawodnicy staną na starcie tegorocznego Biegu Łosia, który rozegra się na terenie Puszczy Kampinoskiej. Organizatorem zawodów jest Klub Sportowy Ekobiegi, a głównym sponsorem już po raz drugi została marka Merrell.

Bieg Łosia to bieg typu trailrunning o umiarkowanym poziomie trudności. Skierowany jest do wszystkich miłośników sportu i amatorów biegania w terenie, zarówno kobiet jak i mężczyzn. Niewątpliwą atrakcją zawodów jest niezwykła przyroda Kampinoskiego Parku Narodowego. Trasa wynosi ok. 17 km i biegnie po leśnych ścieżkach, piachach i szutrach, gdzie na co dzień przy odrobinie szczęścia można spotkać łosie. Meta i start biegu zostaną umiejscowione w Dziekanowie Leśnym. Organizator wyznaczył limit czasu, który wynosi 3 godziny.

Zapisy na Bieg Łosia rozpoczęły się na początku kwietnia. Limit miejsc został zwiększony w stosunku do poprzedniej edycji i wynosi 450 osób. Chcąc wystartować należy zapoznać się z regulaminem biegu jak i Kampinoskiego Parku Narodowego oraz zarejestrować na stronie: www.zapisz-sie.pl/bieg-losia.pl . Każdy zapisany uczestnik otrzyma pakiet, w którego skład wchodzi m.in.: numer startowy, 4 agrafki, kupon żywieniowy (do wykorzystania po biegu), schemat trasy.

Pakiet startowy będzie można zdobyć również w konkursie na profilu marki Merrell na Facebooku: www.facebook.com/MerrellPoland. Zachęcamy do śledzenia Fan Page’u.

***

Marka Merrell proponuje na Bieg Łosia modele butów do biegania typu trail. Merrell Trail Glove 2 charakteryzują się zerową różnicą pomiędzy palcami i piętą oraz 4 mm amortyzacją. To model dla zawodników, którzy lubią biegać naturalnie i mieć dużą świadomość terenu. Merrell Allout Rush to propozycja dla biegaczy, którzy wolą większą amortyzację – 16 mm i 6 mm drop. Oba modele posiadają wyściółkę z oddychającej siateczki z technologią M-Select FRESH, która dzięki wykorzystaniu naturalnych mikroorganizmów eliminujących pot i usuwających brzydkie zapachy gwarantuje długotrwały komfort użytkowania.

Out. Perform. Marka Merrell, dzięki nowemu globalnemu hasłu inspiruje do codziennego podejmowania wyzwań, pokonywania własnych słabości oraz poprawiania swoich wyników.

Merrell od ponad 30 lat zapewnia wysokiej jakości obuwie wszystkim entuzjastom aktywnego wypoczynku. W jego ofercie są buty typowo wyczynowe, jak i modele znakomicie wpisujące się w krajobraz miejski. 

Informacja prasowa marki Merrell

***

Nasza relacja z ubiegłorocznych zawodów w śniegu 😉 znajduje się TUTAJ.

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0