HomePoradniki

Hanwag radzi jak sznurować buty

Pytanie to wydaje się banalne każdemu dorosłemu, jednak – jak pokazuje doświadczenie – komfort tkwi w szczegółach. Każdy wie, że wygodne, dostosowane do kształtu i rozmiaru stopy obuwie trekkingowe to podstawa, ale nie każdy zdaje sobie sprawę jak ważne przed wyjściem w góry jest prawidłowe sznurowanie.

Poznaj kilka trików przygotowanych przez ekspertów marki Hanwag, które sprawią, że Twoje buty będą wygodniejsze i idealnie dopasowane do panujących na szlaku warunków.

Dodatkowe wsparcie kostki

Wszystkie modele butów Hanwag zaprojektowane są tak, by pasowały do anatomicznego kształtu pięty. Jednym z najbardziej zauważalnych atutów marki jest idealne dopasowanie na wysokości kostki. Dla zwiększenia komfortu możesz zastosować specjalną metodę sznurowania. Przełóż sznurowadła przez dwie najniższe dziurki, ale nie krzyżuj ich ze sobą. Następnie prowadź je na przemian aż do samego końca. To zwiększy stabilność na wysokości kostki przy przejściach po nierównym terenie.

Łagodzenia ucisku w podbiciu

Przy nierównym podbiciu stopy, najważniejsze jest, by wybrać model obuwia, który będzie dopasowany w każdym calu. Aby dodatkowo zwiększyć komfort w miejscu, w którym czujesz ucisk, przełóż sznurówki przez dziurki po jednej stronie, nie krzyżując ich. Ten sposób zmniejsza presję i pozostawia więcej miejsca dla stopy.

Dwie strefy sznurowania

Istnieje bardzo prosty trik, aby ustawić różne napięcie sznurowania na różnej wysokości stopy. Zaciśnij sznurówki w dolnej części, następnie przeciągnij je przez dziurki, krzyżując je ze sobą i na końcu mocno zawiąż, tak aby nie mogły się poluzować. To pozwala utrzymać stopę w odpowiednim, stabilnym ułożeniu.

Zaleca się zmianę napięcia sznurowania przy wejściach i zejściach. Przy podejściach mocno zasznuruj dolną część buta, natomiast górną część pozostaw nieco luźniejszą. Przy zejściach obie części muszą być mocno zasznurowane, aby stopa była stabilna na wypadek poślizgnięcia. To również dlatego, modele Hanwag przeznaczone do wysokogórskich przejść, posiadają wbudowane zaczepy zaciskowe.

Odpowiedni model obuwia i prawidłowe sznurowanie są gwarantem bezpieczeństwa podczas trekkingu.

Informacja marki Hanwag

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0