HomeRynek outdoor

Oberalp Polska – nowa nazwa dystrybutora marek Salewa, Wild Country i Dynafit

W marcu tego roku firma SALEWA Polska, dystrybutor marek takich jak SALEWA, Wild Country czy Dynafit, zmieniła nazwę na Oberalp Polska. 

SALEWA Polska obecna jest na polskim rynku sportów outdoorowych już od prawie dekady. Firma rozpoczęła swoją działalność w 2007 roku od dystrybucji produktów SALEWA, by krótko potem stać się przedstawicielem Dynafit – eksperta w dziedzinie skitouringu oraz brytyjskiej wspinaczkowej marki Wild Country. W ostatnich latach firma poszerzyła swoją ofertę o produkty również innych marek, będących własnością grupy Oberalp lub dystrybuowanych przez nią na skalę europejską – Pomoca (foki, smary i inne akcesoria skitouringowe) i Silva (kompasy, czołówki i inne akcesoria outdoorowe) – by w lipcu 2015 wyjść nieco poza branżę outdoorową poprzez przejęcie roli wschodnioeuropejskiego dystrybutora Speedo – światowego lidera w produkcji strojów i akcesoriów kąpielowych.

Gdy dziewięć lat temu związałem się zawodowo z grupą Oberalp, nie spodziewałem się tak dynamicznego rozwoju firmy – mówi Jacek Grzędzielski, dyrektor Oberalp Polska. – Na przestrzeni ostatnich lat z dystrybutora SALEWA staliśmy się prężnie działającym przedstawicielem również pięciu innych marek, w tym potężnego Speedo. Z sukcesem wywiązaliśmy się z pierwszego zobowiązania wobec SALEWA, która dziewięć lat temu, mimo swojej rozpoznawalności w innych częściach Europy, w Polsce wciąż walczyła o odpowiedni status. Poprzez wprowadzenie szerokiej oferty produktów i otwarcie nowych punktów sprzedaży, sprawiliśmy, że marka umocniła swoją pozycję na rynku i zaufało jej już wielu nie tylko entuzjastów sportów górskich, ale też profesjonalistów z ratownikami TOPR i Kingą Baranowską na czele. Przed nami kolejne wyzwania. Wierzymy, że nowa, bardziej uniwersalna nazwa firmy w odpowiedni sposób podkreśla nasze bogate portfolio i doświadczenie oraz stanowi swego rodzaju symbol drogi, jaką przebyliśmy już na rynku polskim.

Od początku tego roku, firma Oberalp Polska mieści się w nowym krakowskim biurze przy ul. Zakopiańskiej 58 (budynek Petrosol).

Oberalp Polska sp. z o.o.

Ul. Zakopiańska 58

30-418 Kraków – Polska

tel. +48 533 336 692

e-mail: polska@salewa.com

Informacja firmy Oberalp Polska

KOMENTARZE

WORDPRESS: 2
 • comment-avatar
  Krzysztof 6 lat ago

  Dzień dobry
  Gdzie mogę oddać do serwisu buty salewa. Chodzi mi o odpłatną diagnozę i naprawę

 • comment-avatar
  Krystyna Zawiślak-Marzęda 2 lata ago

  Buty turystyczne Salewa Mountain Trainer L – walnut/golden palm gdzie mogę zakupić w rozmiarze 43