HomeNowości z rynku

Ryzyko zakupu używanego sprzętu w sieci. Brytyjski urząd zarekwirował ponad 100 uprzęży

Brytyjski urząd zajmujący się ochroną konsumentów zajął ponad 100 uprzęży oferowanych przez sprzedawcę na serwisie e-bay. Skonfiskowany sprzęt to „naprawione” uprzęże sprzedawane jako sprawne. 

Góra skonfiskowanych uprzęży (fot. itv.com)Góra skonfiskowanych uprzęży (fot. itv.com)

Kupowanie używanego sprzętu lub sprzętu pochodzącego z niesprawdzonych źródeł niesie za sobą spore ryzyko. Brytyjski urząd (Suffolk Trading Standards) być może zapobiegł tragicznemu wypadkowi.

Taśma udowa zszyta przez pomysłowego przedsiębiorcęTaśma udowa zszyta przez pomysłowego przedsiębiorcę

Sprzedawca oferował uprzęże PETZL Aspir. Uprzęże pochodziły z kasacji, miały rozcięte taśmy udowe. Pomysłowy przedsiębiorca  postanowił „naprawić” te uprzęże i sprzedać je ponownie. Nie wiadomo gdzie została zrobiona „naprawa”, ale nie nastąpiła w autoryzowanym punkcie.

Po uzyskaniu informacji o możliwym zagrożeniu Suffolk Trading Standards natychmiast skontaktował się ze sprzedawcą (surplusandlost). Sprzedawca wystosował wezwanie do wycofania produktu i zaoferował zwrot pieniędzy. Radna Sara Stamp mówi:

Mamy poważne obawy co do bezpieczeństwa tych uprzęży, wspinacze muszą założyć, że w razie odpadnięcia uprząż może ich nie uchronić. Ryzyko jest bardzo poważne, skutkiem może być śmierci lub poważne urazy. Namawiam każdego, kto dokonał zakupu jednej z tych uprzęży wspinaczkowych z surplusandlost online, by przestał jej natychmiast używać.

Źródło: wspinanie.pl

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0