HomeRynek outdoor

Targi ISPO nagradzają najlepsze produkty nadchodzącego sezonu – PRODUCT OF THE YEAR

Wybrano zwycięzców nagród ISPO AWARD 2017/2018. Pod koniec stycznia 2017 r. blisko 50 międzynarodowych jurorów oceniło ponad 500 zgłoszeń i wybrało najlepsze produkty w kategoriach ACTION, OUTDOOR, SKI, PERFORMANCE i HEALTH&FITNESS. Dodatkowo uhonorowano trzy produkty, które w sposób szczególny wpisują się w zasady zrównoważonego rozwoju.

W przypadku odzieży bardzo wyraźnie zarysowuje się tendencja do tworzenia konstrukcji hybrydowych z mocnym akcentem na wygodę i funkcjonalność. Różnorodne technologie „smart” zaczynają coraz śmielej pojawiać się we wszystkich segmentach, dzięki czemu ułatwiają użytkownikom osiągnięcie najlepszych wyników treningowych. Wszystkie zwycięskie produkty będą pokazywane na wystawie w Hali B1 ISPO MUNICH. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się podczas targów ISPO MUNICH (5-8 lutego 2017r.).

Nagrody ISPO AWARD to certyfikat jakości przyznawany przez targi ISPO wyróżniającym się, nowym produktom. Nagrody podzielone są na pięć głównych segmentów oraz mniejsze podkategorie, które odzwierciedlają rynek produktów sportowych. W edycji 2017/2018 wyróżniono najbardziej innowacyjny produkt w każdej kategorii nadając mu tytuł PRODUCT OF THE YEAR. Nagrody GOLD WINNERS reprezentują najbardziej znaczące osiągnięcia w każdej z kategorii. Oddzielny panel sędziowski ECO nagrodził trzy koncepty, które zostały uznane za szczególnie przyjazne dla środowiska – tj. kurtkę Deterra Hood Anorak od firmy Tierra Products, ekologiczne woski do ślizgu od firmy Nzero oraz przyjazne dla środowiska rakiety śnieżne Tankr firmy Fimbulvetr. Zainteresowane osoby mogą zapoznać się ze zwycięskimi produktami w Hali B1 ISPO MUNICH.

Krótka charakterystyka 5 produktów nagrodzonych tytułem PRODUCT OF THE YEAR:

ACTION – Korua Shapes, Tugboat

Innowacyjne snowboardy

Firma Korua Shapes to nowa marka, ale jej snowboardy zdążyły już zasłynąć z nietypowych kształtów. Innowacyjny model deski Tugboat posiada odważną i interesującą konstrukcję – szeroki nos deski zapewnia doskonałą wyporność w puchu, a zwężający się kształt oraz profil 3D ślizgu ułatwiają mocny docisk krawędzi. Kanał wzdłuż spodu deski gwarantuje stabilność przy dużych prędkościach. Deska Tugboat została zaprojektowana do carvingu nawet na bardzo twardym śniegu.

Product of the Year w segmencie Outdoor – Scarpa Ribelle Tech

OUTDOOR – Scarpa, Ribelle Tech

Uniwersalny, całoroczny but górski

Model Ribelle Tech firmy Scarpa to nowa kategoria buta, która zapewnia optymalną funkcjonalność dla profesjonalnych alpinistów oraz entuzjastów outdooru. Ten całoroczny, wszechstronny but górski łączy w sobie niezwykłą wygodę, niską wagę i dużą wytrzymałość. But Ribelle Tech nadaje się do dowolnego zastosowania w górach – od trekkingu do wspinaczki górskiej.

SKI – Bootdoc, BD Vandra 3D scanner

Skaner stopy pozwalający na skuteczny dobór produktów

Nowy skaner stopy Vandra 3D tworzy trójwymiarowy obraz stóp klienta. Dostarcza różnych pomiarów, włączając w to wysokość podbicia, obwód kostki, długość i szerokość stopy, a dodatkowo bierze pod uwagę poziom umiejętności narciarskich. Bazując na tych danych skaner rekomenduje najlepszy rodzaj buta oraz stosownej wkładki w ciągu kilku sekund.

PERFORMANCE – On, Cloudflash

Innowacyjny but biegowy

Podeszwa buta Cloudflash składa się się z 14 mocnych elementów rozmieszczonych niezależnie od siebie „w chmurze” – taka konstrukcja zapewnia świetną przyczepność. Platforma podeszwy Pebex przenosi energię, dzięki czemu odbicie stopy jest dodatkowo wzmocnione przez siłę impaktu. Innowacyjna wkładka o hybrydowej konstrukcji zapewnia pełen komfort, a wyczynowa konstrukcja pięty buta idealnie przylega do stopy. Buty Cloudflash zostały stworzone z myślą o szybkości.

FITNESS&HEALTH – Bowflex, SelectTech 560 Dumbbells

Inteligentne hantle

Hantle Bowflex SelectTech 560 są pierwszymi inteligentnymi ciężarkami na rynku dzięki zastosowania czujników 3DT oraz odpowiedniej aplikacji. Jest to jedyny domowy produkt fitness z „mózgiem”, który prowadzi osobę ćwiczącą przez cały trening niczym personalny trener, licząc powtórzenia oraz spalone kalorie, a na koniec przedstawiając podsumowanie wyników i poziom formy.

Więcej informacji o ISPO AWARD na www.award.ispo.com oraz Facebooku facebook.com/ispomunich.

Źródło: ISPO 

 

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0