HomeRynek outdoorImprezy outdoor

Columbia Głównym Partnerem Technicznym biegu górskiego Łemkowyna Ultra-Trail® 2017

Z wielką przyjemnością informujemy cały świat Gór i Sportu, iż amerykańska marka Columbia została Głównym Partnerem Technicznym wydarzenia Łemkowyna Ultra-Trail®, na które składa się pięć biegów górskich o długości od 30 do 150 km w dzikim i błotnistym Beskidzie Niskim.


Columbia to marka, którą zna niemal każdy bywalec górskich szlaków. Od obecnego sezonu do oferty produktów marki weszła linia Columbia-Montrail dedykowana biegaczom górskim. Technologie przydatne w turystyce i alpinizmie pomogą teraz biegaczom jeszcze bezpieczniej i sprawniej pokonywać góry w niezwykłym tempie.

O tym, że odpowiedni sprzęt jest kluczem do bezpieczeństwa i sukcesu w zawodach wiedzą na pewno uczestnicy biegu Łemkowyna Ultra-Trail®. Areną zmagań jest Beskid Niski – jedno z najdzikszych pasm górskich w Polsce. Zawody odbywają się jesienią, kiedy warunki mogą być bardzo zmienne i nieprzewidywalne, a przez większą część doby panuje tam mrok. Tony błota na 150-kilometrowej trasie bynajmniej nie ułatwiają zadania zawodnikom.

W tegorocznej, czwartej edycji zawodów udział weźmie około 2 tysięcy zawodników z całego świata. Dotychczas na listach startowych byli uczestnicy z Argentyny, Izraela, Meksyku, USA oraz z większości krajów europejskich. W 2016 roku Łemkowyna Ultra-Trail® zdobyła trzy  pierwsze miejsca w Plebiscycie Złote Kozice. Impreza okazała się Najlepszym Biegiem Górskim sezonu 2016, Najlepszym Festiwalem Biegowym oraz Najlepszym Biegiem na dystansie Ultra. Poziom organizacyjny zawodów bez wątpienia potwierdza fakt, że Łemkowyna jest coraz poważniejszym kandydatem do statusu edycji Ultra-Trail® World Tour®. Jest to cykl biegów górskich w najbardziej niezwykłych miejscach na Ziemi. W środowisku biegaczy górskich jest to odpowiednik Pucharu Świata. Na liście UTWT znajdują się między innymi UTMB® we Francji, Lavaredo Ultra-Trail® we Włoszech, Ultra-Trail® du Mount Fuji w Japonii czy Western States 100 w USA.

Łemkowyna Ultra-Trail 2016 (fot. Piotr Dymus Photography)

Jak co roku organizatorzy Łemkowyny dołożą wszelkich starań aby zawodnicy byli usatysfakcjonowani jakością biegu. Columbia nagrodzi najlepszych zawodników na wszystkich trasach, a także każdego, kto ukończy najdłuższą trasę w wymaganym 35-godzinnym limicie. Zadba również o ubiór i komfort wolontariuszy zawodów, którzy spędzają niejednokrotnie kilkadziesiąt godzin z dala od cywilizacji i ciepła. Columbia wraz z organizatorem zawodów – Fundacją Ultra zaproponuje zawodnikom konkretne produkty sprawdzone wcześniej na szlakach Beskidu Niskiego.

„Od trzech lat Columbia wspiera m. in. najbardziej prestiżowy bieg górski na świecie, Ultra-Trail® du Mont Blanc®. Dlatego tym bardziej jesteśmy dumni, że w Polsce, to właśnie nasze zawody zostały sztandarową imprezą Columbii.“ skomentował Krzysztof Gajdziński, Dyrektor Zawodów Łemkowyna Ultra-Trail®.

Łemkowyna Ultra-Trail 2016 (fot. Piotr Dymus Photography)

Oprócz sprzętu dla wolontariuszy i niespodzianek dla finisherów długiej trasy Columbia przygotowała też specjalną ofertę dla wszystkich uczestników tegorocznych zawodów. Oficjalna koszulka edycji 2017 w specjalnej cenie 89 zł, tylko dla zgłoszonych zawodników (cena detaliczna modelu Zero Rules™ Short Sleeve Shirt, to 150 zł).

Rafał Tyszkiewicz, Country Manager Poland, Czech Republic, Slovakia w firmie Columbia Sportswear, początek współpracy podsumował następującymi słowami: Jesteśmy bardzo zadowoleni z nawiązania współpracy z imprezą biegową cieszącą się największym uznaniem wśród rosnącej rzeszy entuzjastów trail runningu w Polsce. Jej format, miejsce i czas idealnie wpisują się w przyświecające naszym działaniom hasło „Tested Tough”.

Krzysztof Gajdziński, Dyrektor Zawodów Łemkowyna Ultra-Trail®: „Dumni i wdzięczni za zaufanie naszego Partnera bierzemy się do jeszcze bardziej wytężonej pracy nad kolejną edycją Łemkowyna Ultra-Trail® i już dziś zapraszamy wszystkich w Beskid Niski na wielkie święto biegów górskich.“

***

Columbia Sportswear, to firma powstała w 1938 roku w Portland w stanie Oregon w USA. W 2016 roku doszło do połączenia biegowej marki Montrail z Columbią, dzięki czemu powstała linia produktów dla biegaczy trailowych pod nazwą Columbia-Montrail. Jak stwierdził sam starszy wiceprezes Columbii Joe Boyle: „Biegacze trailowi wykorzystują swój sprzęt w najtrudniejszych z możliwych warunków. Cieszymy się, że możemy udostępnić linię innowacyjnego sprzętu do biegania trailowego, który pomoże biegaczom dać z siebie wszystko.” Produkty Columbia-Montrail od obecnego sezonu są dostępne w wybranych sklepach biegowych w Polsce.

Informacja prasowa Columbia

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0