HomeRynek outdoor

Sekretarz Generalny EOG poszukuje następcy

Stowarzyszenie European Outdoor Group (EOG) potwierdziło, że jej sekretarz generalny Mark Held zasygnalizował swój zamiar zrezygnowania z zajmowanego stanowiska. Mark Held będzie nadzorował proces poszukiwania swojego następcy oraz pozostanie na stanowisku nadzorując przekazywanie swoich obowiązków.

Mark Held, wspólnie z Rolfem Schmidem, założył European Outdoor Group w 2003 r. To przedsięwzięcie połączyło 19 największych firm outdoorowych świata, które dostrzegły potrzebę współdziałania w najważniejszych kwestiach wpływających na całą branżę. W chwili obecnej EOG skupia 97 członków pełnych oraz 10 członków stowarzyszonych – włączając w to marki, detalistów, marki technologiczne oraz stowarzyszenia krajowe pochodzące z całej Europy (m.in. Polish Outdoor Group).

Stowarzyszenie koncentruje się na szeregu dużych projektów, zawierających m.in. koordynację i nadzór nad tragami OutDoor; pomoc branży w poprawie jej odpowiedzialności biznesowej i wprowadzaniu zasad zrównoważonego rozwoju; opracowanie najlepszych badań rynkowych i analiz; promowanie agendy sektora outdoorowego wśród europejskich polityków oraz wśród reprezentantów takich organizacji jak Federation of European Sporting Goods Industries; zachęcanie do aktywności outdoorowych poprzez działania fundacji It’s Great Out There Coalition. EOG jest również założycielem stowarzyszenia European Outdoor Conservation Association i wciąż wspiera tę organizację.

Mark Held

W 2005 r. Mark Held przejął odpowiedzialność za zarządzanie EOG jako Sekretarz Generalny i od tamtej pory pozostawał na tym stanowisku. Obecnie zarządza zespołem składającym się z 7 pracowników. Teraz podjął decyzję, że już czas na zmianę i będzie blisko współpracował z Zarządem EOG podczas procesu rekrutacji nowego Sekretarza Generalnego stowarzyszenia.

Mark Held komentuje:

Po pierwsze chciałbym zaznaczyć, że ta decyzja była już planowana od pewnego czasu, a dla EOG najważniejszym jest by przeprowadzić proces transferu w sposób kontrolowany i stopniowy. Nie ma więc powodów do paniki, ani pośpiechu – będziemy działać powoli, tak aby mieć pewność, że znaleźliśmy najlepszego kandydata do objęcia stanowiska Sekretarza Generalnego. Wciąż będę pozostawał odpowiedzialny za naszą organizację w tym okresie, a w momencie gdy znajdziemy i ogłosimy stosownego następcę dalej będę zaangażowany we wspieranie całego procesu. Na koniec chciałbym podkreślić, że moje zaangażowanie w sukces EOG jest równie wielkie jak zawsze, a dodatkowo cieszę się z perspektywy pojawienia się nowych pomysłów w naszej organizacji.

John Jansen, prezes EOG, dodaje:

Mark był kluczowym elementem promowania niezwykle ambitnej agendy EOG. Jako Zarząd jesteśmy bardzo wdzięczni za nieustanne zaangażowanie Marka w sprawy stowarzyszenia oraz jego deklarację wspierania procesu transferu obowiązków. Prowadzenie sekretariatu EOG jest wielkim wyzwaniem i wymaga osoby z olbrzymią wiedzą i dyplomatycznym taktem, jednak jesteśmy pewni, że taka osoba istnieje i z niecierpliwością oczekujemy zgłoszeń od kandydatów, którzy uważają, że posiadają zdolności umożliwiające im objęcie tej satysfakcjonującej i ekscytującej funkcji.

Źródło: EOG

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0