HomeTesty

Test sandałów Teva Original Universal Ombre – kolory lata

Amerykańska Teva to jedna z najczęściej wybieranych marek na wiosenno-letnie miesiące. Światowy potentat na rynku sportowych i lifestyle’owych sandałów każdego sezonu oferuje przebogaty wachlarz modeli. Wśród nich są także te sprawdzone, które na przestrzeni lat zdobyły sobie wiernych użytkowników.

Sandały Teva Original Universal Ombre

Projektanci Tevy od ponad 30 lat – marka powstała w 1984 roku – bawią się designem, kolorami i technicznymi nowinkami. Jedną z flagowych serii jest Original, którą stopniowo udoskonalano i oferowano w coraz ciekawszych formach. Ja miałam okazję sprawdzić model Original Universal Ombre.

Original Universal Ombre to zaskakująco lekkie i wygodne sandały. Ze względu na atrakcyjny wygląd nadają się nie tylko na spacery za miastem, ale świetnie sprawdzą się na letnie, gorące dni także w miejskich murach. Moją uwagę zwrócił głównie opływowy, delikatny, klasyczny krój. Buty nie sprawiają wrażenia topornych. Atrakcyjna jest także kolorystyka – tęczowe kolory poliestrowych pasków na bazie zieleni, przechodzącej w żółć i podpalaną czerwień. To może się podobać!

Teva Original Universal Ombre to sandały funkcjonalne (fot. Grzegorz Rettinger)

Z Original Universal Ombre ze względu na swoją budowę – dość obszerne „kopyto” – zadowolone będą szczególnie osoby z szeroką stopą. Na co dzień noszę buty w rozmiarze 40, ale akurat w przypadku tego modelu wydaje się, że równie dobrze sprawdziłby się but pół numeru mniejszy. Niemniej, możliwość regulacji paskami te różnice niweluje.

Bez względu jednak na kwestie doboru rozmiaru komfort sandałów oceniam wysoko. Buty ważą tyle co piórko, co doceniłam nie tylko podczas noszenia, ale także pakując sandały do podręcznego bagażu. Często zabierałam je w skały w cieplejsze dni, kiedy zależało mi na tym, albo stopy po wspinaczce w ciasnym bucie przynajmniej trochę odetchnęły. Trzeba jednak pamiętać, że to model nie tylko delikatny w budowie, ale też użytkowaniu. Chodzenie w trudniejszym terenie, po mokrej, miękkiej nawierzchni etc. odbije się na estetyce (biała śródpodeszwa, ślady na wierzchniej delikatnej skórze etc.).

Original Universal Ombre to zaskakująco lekkie i wygodne sandały (fot. Grzegorz Rettinger)

Sandały są miękkie i, co istotne, nie poci się w nich noga. Na spód sandałów składają się trzy warstwy – skórzany wierzch (po pewnym czasie skóra zaczyna się marszczyć, co jednak – przynajmniej w moim przypadku – nie jest istotne), amortyzująca wkładka EVA i gumowa podeszwa Durabrasion™ odpowiadająca za przyczepność. Buty rzeczywiście dość dobrze trzymają podłoża, co miałam okazję sprawdzić podczas kamienistych zejść spod skał.

Original Universal Ombre to sandały funkcjonalne. W gorące letnie dni można je nosić w zasadzie wszędzie, od wypadów za miasto i wyjazdów w skały (najczęściej zabierałam je właśnie na wspinanie), po spacery nad morze i miejskie eskapady.

Dorota Dubicka

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0