HomeNowości z rynku

Odmieniona seria Futura marki Deuter

Na sezon 2018 niemiecka marka Deuter przygotowała zupełnie odświeżoną i odmienioną serię Futura. Ta najpopularniejsza linia plecaków marki przeszła nie tyle drobny lifting, co gruntowną modernizację.

Odmieniona seria Futura marki Deuter

 

 

Wydawać się to może w zasadzie niemożliwe, w końcu plecaki te były dopracowane niemal w najdrobniejszych szczegółach, ale projektanci stanęli na głowie, by dokonać niemożliwego. System nośny Futury zawsze był znany ze znakomitej wentylacji pleców, był to znak rozpoznawczy serii – nowa odsłona systemu nośnego, Aircomfort Sensic, jest pod tym względem jeszcze lepsza. Zastosowana w nim nowa pianka i udoskonalona siatka poprawiły komfort użytkowania plecaka.

Nowe materiały sprawniej dopasowują się do kształtu ciała i pozwalają na bardziej swobodny przepływ powietrza, a więc poprawia się wentylacja. Bezszwowy pas biodrowy płynnie przechodzi w strefę pleców, dzięki czemu ciężar jest lepiej rozkładany na biodra, a ryzyko otarć ograniczone zostało do minimum. Oprócz pasa biodrowego cała konstrukcja posiada znacznie zredukowaną liczbę szwów.

Zaawansowane technologicznie i nowoczesne materiały, mniej łączeń i przeprojektowany system nośny, bardzo korzystnie wpłynęły na masę, która spadła w zależności od modelu o około 6-8,5 proc. Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny, to łagodniejsze łuki ustąpiły miejsca ostrzejszym, bardziej wyrazistym liniom, które nadają bardzo nowoczesnego i dynamicznego wyglądu. To zaś ma przypominać charakterystyczne amerykańskie samoloty, zbudowane w technologii stealth, niewykrywalne dla radarów.

Nowością jest także duża siatkowa kieszeń umieszczona z przodu plecaka, która w kolekcji 2017 dostępna była tylko w modelu Vario. Tak samo jak w poprzedniej kolekcji, tak i w nowej serii, pojawią się wersje Pro, czyli wyposażone w pas biodrowy z technologią Vari Flex, który pracuje razem z biodrami oraz wersje Vario, wzbogacone o system Vari Slide, który pozwala w bardzo łatwy i szybki sposób dopasować plecak do długości pleców użytkownika, tak jak w linii Aircontact Pro. Dopełnieniem całości jest nowa paleta kolorów – barwy są teraz bardziej wyraziste i dodające plecakom dużo świeżości.

Informacja prasowa Deuter

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0