Zmarła Aneta Żukowska – pogrzeb: Gąsocin, 26.05, godz. 11

22 maja, po długiej i ciężkiej chorobie zmarła Aneta Żukowska, autorka i redaktor naczelna magazynu “4outdoor Biznes” oraz “Outdoor Magazynu”.

Aneta Żukowska

Aneta była związana z naszymi magazynami i portalami, Krakowskim Festiwalem Górskim oraz z branżą outdoor od wielu lat. Z głębokim bólem i żalem przychodzi nam przekazać tę smutną wiadomość. Niektórzy z Was wiedzieli o jej chorobie – Aneta tuż po usłyszeniu dramatycznej diagnozy zaczęła prowadzić swój niezwykły blog, pełen pięknej, i niekiedy brutalnej refleksji. Co istotne nie “walczyła” z chorobą – wiedziała, że szanse ma znikome. W świadomy sposób przygotowywała siebie i bliskich na nieuchronne, do końca starając się czerpać jak najwięcej przyjemności z przyrody, sztuki, życia.

Przez lata dała się poznać jako otwarta i emanująca pozytywną energią osoba. Przeprowadziła wiele wywiadów, napisała mnóstwo artykułów i newsów. Była filarem naszych magazynów. Do ostatnich dni była zaangażowana w prace redakcyjne – właśnie dzisiaj poszedł do druku kolejny numer Outdoor Magazynu, który przygotowywała w ostatnich tygodniach.

Jej dziennikarska pasja i talent pisarski nie ograniczał się na szczęście do outdoorowych tematów. Wspomniany wyżej blog był tego najlepszym przykładem. Wielokrotnie potwierdzała swój literacki i eseistyczny talent. Jakby na potwierdzenie, jedną z ostatnich pozytywnych informacji jakie dostała przed śmiercią była wiadomość, że wydawnictwo Karakter wyda jej książkę „Mięcho”, zbiór przemyśleń o raku, śmierci i przyjemności…

Aneta Żukowska (fot. Anna Klosek)

16 maja napisała: “Obawiałam się, że już nie napiszę tego ani żadnego innego tekstu. Ale piszę, literka po literce. Wybaczcie, jeśli zbyt brutalnie…” – wpis na blogu.

Dzisiaj o godz. 16.00 los okazał się brutalny…

Pogrzeb odbędzie się w Gąsocinie – sobota, 26.05 o godzinie 11.

Pogrążona w smutku Redakcja, składa najszczersze kondolencje rodzinie, bliskim i przyjaciołom

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0