HomeRynek outdoorLudzie branży outdoor

Christoph Engl nowym CEO Grupy Oberalp

Z dniem 1 września 2018 roku pod wodzą nowego CEO Grupa Oberalp wkracza w nowy rozdział swojej historii. Christoph Engl to ekspert w dziedzinie alpejskich destynacji posiadający doświadczenie w zakresie tworzenia marek, który teraz przejmie rolę międzynarodowego dyrektora generalnego Grupy Oberalp. Po 17 lat u steru, były CEO Grupy Massimo Baratto, postanowił odejść z firmy, by związać się zawodowo z marką Under Armour na stanowisku dyrektora zarządzającego w Europie. Po długim okresie silnej lojalności i imponującego rozwoju firmy, wybór nowego CEO oznacza dla niej ważną zmianę, ale także nowe możliwości.

W swojej karierze Christoph Engl pełnił funkcję CEO w firmie Südtirol Marketing Gesellschaft, w której odpowiedzialny był za tworzenie i rozwój marki Südtirol. Pochodzący z Południowego Tyrolu ekspert z międzynarodowym doświadczeniem do niedawna pracował na stanowisku dyrektora zarządzającego w firmie Brand Trust oferującej najwyższej jakości usługi konsultingowe z zakresu rozwoju marek w krajach niemieckojęzycznych. We wrześniu wróci on do Bolzano, by wspólnie z przedsiębiorczą rodziną nadawać markom własnościowym Grupy – SALEWA, Dynafit, Wild Country i Pomoca – międzynarodowe kierunki rozwoju oraz zarządzać we Włoszech dystrybucją marek Under Armour, Speedo, Fischer, Spyder, X-Bionic i innych.

Nowy CEO Grupy Oberalp Christoph Engl (fot. KOTTERSTEGER)

Przejmujący od Massimo Baratto funkcję CEO Grupy Oberalp, Christoph Engl, urodził się i wychował w Bolzano. Jako CEO firmy Südtirol Marketing Christoph Engl kierował wprowadzeniem parasolowej marki Südtirol oraz marketingu turystycznego dla całego regionu. Następnie objął on stanowisko dyrektora zarządzającego w niemieckiej firmie konsultingowej Brand Trust.

Prezes Grupy Oberalp Heiner Oberrauch nie kryje zadowolenia z pozyskania tak doświadczonego doradcy i dyrektora wykonawczego:

Cieszymy się, że byliśmy w stanie ściągnąć z powrotem do Tyrolu Południowego managera z tak szerokim międzynarodowym doświadczeniem. Na szczęście region jest niezwykle atrakcyjny, a my mogliśmy zaoferować Panu Englowi pracę na międzynarodowym stanowisku.

Pasjonat sportów górskich oraz debiutant w branży, Christoph Engl to dla Południowego Tyrolu zastrzyk energii i świeżych pomysłów.

Główna siedziba marki Salewa (fot. materiały Oberalp)

Jak przyznaje Heiner Oberrauch, wybór tak doświadczonego w budowaniu marek i zarządzaniu managera wkraczającego na nowe terytorium branży sportów górskich to unikalna szansa dla Grupy Oberalp:

Zadaliśmy sobie pytanie, czego potrzebujemy, by dalej odnosić sukcesy, wzmocnić firmę, rozwijać ją i sprawić, by była ona przyszłościowa i ponadczasowa? Szukaliśmy odpowiedzi na pytania, co pomoże nam przygotować się pod kątem przyszłych pokoleń i czego potrzebujemy, by ugruntować naszą pozycję lidera oraz wprowadzić firmę na wyższy poziom w czasach ciągłych i szybkich zmian.

Po miesiącach poszukiwań następcy Massimo Baratto, Christoph Engl znacząco wyróżniał się na tle innych kandydatów. Jako topowy dyrektor wykonawczy jednej z największych w Europie firm konsultingowych specjalizujący się w rozwoju i zarządzaniu markami Christoph Engl stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych i pożądanych konsultantów. Jego wieloletnie doświadczenie w doradztwie, szeroka wiedza na temat pracy na stanowiskach wykonawczych oraz południowotyrolskie korzenie i pasja do sportu przekonały przedsiębiorczą rodzinę, że to właśnie Christoph Engl jest osobą, dzięki której firma nabierze nowego rozpędu. Jest to wizjoner dogłębnie rozumiejący mechanizmy rozwoju marki w kontekście międzynarodowym. Ponadto w swojej wyjątkowej karierze dał się poznać również jako zdolny i utalentowany motywator, mentor i coach.

Jak przyznaje Christoph Engl, za chęcią podjęcia pracy na stanowisku CEO w Grupie Oberalp kryło się kilka powodów:

Decydującymi czynnikami były lokalizacja firmy oraz jej zorientowanie na rynki międzynarodowe, sama branża oraz portfolio marek. Ponadto wartości rodzinne wyznawane przez firmę są zbieżne z moimi. Wierzę, że rozwój firmy napędzany jest rozwojem jej pracowników, ale także nowymi inteligentnymi produktami projektowanymi zgodnie z najwyższymi standardami produkcji i odpowiedzialnego wykorzystywania surowców. W ostatnich latach Grupa Oberalp stała się wzorem w kwestii społecznej odpowiedzialności biznesu i to nie tylko w Tyrolu Południowym. To kolejna rzecz, która ma dla mnie duże znaczenie.

Heiner Oberrauch tak komentuje swój wybór:

To naturalne, że nowy CEO musi żyć zgodnie z wartościami wyznawanymi przez Oberalp i towarzyszyć firmie podczas zmiany pokoleniowej. Międzynarodowe doświadczenie Christopha Engla oraz jego zdolności przywódcze dają nam podstawę, by sądzić, że w dzisiejszych czasach poważnych przemian wprowadzi on firmę na kolejny poziom.

Nowy CEO z pewnością w pełni podziela wartości firmy ukierunkowanej na sporty górskie: jest on aktywnym wspinaczem, narciarzem i rowerzystą, a „sektor, w jakim działa firma to dom jego sportowych pasji”. Podejście Christopha Engla do nowych obowiązków widoczne jest w jego sposobie myślenia: „O sukcesie firmy decydują ludzie, którzy rozwijają ją od środka.”

Informacja Prasowa Oberalp Group

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0