HomeNowości z rynku

Dwa produkty marki Salewa zdobywają nagrodę Gold Award 2018

Podczas odbywających się we Friedrichshafen międzynarodowych targów branży outdoor południowotyrolski ekspert ds. sportów górskich wyróżniony został dwiema prestiżowymi nagrodami Gold Award. Jurorzy konkursu byli pod wrażeniem nowoczesnych rozwiązań i poziomu dopracowania buta podejściowego Wildfire Edge oraz plecaka Apex Wall, marki Salewa.

Wraz z początkiem sezonu wspinaczkowego w Dolomitach Salewa nagrodzona została dwoma prestiżowymi międzynarodowymi wyróżnieniami w kategoriach Obuwia i Sprzętu. W tej pierwszej uznanie zdobył Wildfire Edge – udoskonalone wcielenie bestsellerowego technicznego modelu podejściowego marki. Drugą nagrodę przyznano Apex Wall – niezwykle wytrzymałemu plecakowi stworzonemu z myślą o ambitnych wspinaczach górskich. Specjalistyczna marka sportów górskich z siedzibą w południowotyrolskim Bolzano już od kilku sezonów coraz mocniej skupia się na swoim DNA i górskim dziedzictwie. Jej tegoroczny sukces na targach OutDoor we Friedrichshafen to kolejny dowód uznania za konsekwencję w poszukiwaniu innowacyjnych, technicznych rozwiązań dla entuzjastów sportów górskich.

Sebastian Schaller podczas ceremonii wręczenia nagród Industry Award na targach OutDoor 2018 (fot. Oberalp)

Sebastian Schaller – Technical Sales Manager nadzorujący pracę obu działów produktów – nie krył radości:

W naszej opinii jesteśmy pierwszą firmą, która postanowiła naprawdę pochylić się nad problemem przepoconych pleców. W 2017 roku w nagrodzonym ISPO 2017 Award speedhikingowym plecaku Ultra Train zastosowaliśmy rozwiązanie pasów naramiennych o otwartej konstrukcji (Split Shoulder Straps). W 2018 roku wprowadziliśmy system nośny Contact Flow Fit, w który wyposażony został m.in. nagrodzony na ISPO skialpinistyczny plecak Winter Train. Te dwa autorskie rozwiązania przekładają się na precyzyjne dopasowanie plecaka, dobrą swobodę ruchu, a przede wszystkim doskonałą wentylację pleców, dzięki czemu pozostają one suche. Rozwiązania te stosowane będą w przyszłości we wszystkich plecakach Salewa. W Apex Wall połączyliśmy je z wysoką funkcjonalnością i materiałami, które pozwolą mu bez problemu przetrwać technicznie wymagającą wspinaczkę bez kompromisów w kwestii wygody całego systemu nośnego.

Uzasadnienie Jury:

Apex Wall spodobał nam się od pierwszego wejrzenia. Jego system nośny o zredukowanej powierzchni stycznej z plecami znacznie poprawia przepływ powietrza i jest po prostu wyjątkowy, podobnie jak cała doskonale rozkładająca ciężar konstrukcja. Model wyróżnia się także nadzwyczajnym poziomem dopracowania i dbałości o detale.

Plecak Apex Wall marki Salewa (fot. Oberalp)

Inspirujące i przekonujące rozwiązania prezentuje także nagrodzony w kategorii Footwear model Wildfire Edge. Jak mówi Giordano Vechiet, Salewa Product Manager:

W przypadku obuwia podejściowego najważniejsze jest utrzymanie równowagi pomiędzy wygodą a stabilnością i precyzją kroku. Z tego, co mówią nam przewodnicy górscy i wspinacze wynika, że często muszą oni wybierać pomiędzy węższym krojem – dobrym do wspinaczki, ale niewygodnym podczas zejść i hikingu a tym bardziej komfortowym i świetnym do chodzenia, ale mało precyzyjnym na odcinkach wspinaczkowych zwłaszcza w strefie palców. Połączenie obu zalet było niemożliwe aż do dzisiaj. Postanowiliśmy ulepszyć nasz 3F System oraz opracowaliśmy zupełnie nowy system Switchfit. Rezultat? Możliwość kompresji strefy palców, gdy tego potrzebujesz, a więc komfort podczas chodzenia i wspinaczkowa precyzja na zawołanie.

System Switchfit od Salewa to proste i jednocześnie sprytne rozwiązanie, wykorzystujące dodatkowe oczko, które – jeśli użyte podczas sznurowania – przyciąga stopę do podeszwy i przesuwa ją bardziej do przodu na wzór butów wspinaczkowych. Zapewnia to lepsze czucie terenu i pozwala na bardziej precyzyjne stawianie stopy nawet na małych półkach i stopniach skalnych. Jednocześnie przednia część buta wyposażona została w Edging Plate, czyli zintegrowaną z podeszwą wewnętrzną płytkę dbająca o zachowanie optymalnej sztywności buta pod palcami. Reszta podeszwy pozostaje elastyczna dla zachowania komfortowego przetaczania stopy. Po zakończeniu wspinaczki wystarczy przełożyć sznurowadła przez standardowe oczko, co automatycznie daje palcom więcej miejsca z przodu i tym samym przekłada się na wyższą wygodę podczas schodzenia.

Buty Wildfire Edge marki Salewa (fot. Oberalp)

Założona w 1935 roku w Monachium Salewa projektuje plecaki już od ponad 70 lat, a w 2005 w Montebelluna rozpoczęła także produkcję obuwia górskiego. Zlokalizowana w sercu Dolomitów południowotyrolska marka posiada w swojej ofercie kompletną kolekcję produktów do sportów górskich: od odzieży i obuwia, przez sprzęt wspinaczkowy po plecaki, śpiwory i namioty.

Informacja prasowa marki Salewa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0